Kovo 25, 2019
Lietuvos kūrėjų gaminiai Londone - angliškam Afternoon Tea ritualui
ROBERTA LEKAVIČIENĖTekstas: ROBERTA LEKAVIČIENĖ

Tekstas, dekoras, stilius ir modelis: ROBERTA LEKAVIČIENĖ, stiliaus blogo PATRE autorė
Nuotraukos: GRAŽINA DZEDZIUKEVIČ (Sunnyphoto.co.uk)
Makiažas: VESTA NEIMANTAITĖ (Vesta Nei Makeup Artist)
Šukuosena: ASTA LUKAUSKIENĖ (Asta Lu – Hair Artist)
Fotosesijos vieta ir interjero detalės: NEPTUNE WEYBRIDGE (10 Church Street, Weybridge, KT13 8DX)

Afternoon tea (popiečio arbatos) ceremonija yra viena iš ryškiausių angliškų tradicijų, kurią išbandyti siūlo daugybė garsiausių Londono viešbučių ir restoranų. Tačiau tokią popietę nesudėtinga surengti ir namuose. Stilinga aplinka, gaivios, pastelinės spalvos, gėlės – tokia mano elegantiškos popiečio arbatos vizija.

Stalas

Angliškai popiečio arbatai dažniausiai naudojami dailūs porceliano indai. Tačiau šį kartą norėjau improvizuoti ir pateikti variantą su keramikiniais Laumių Puota bei Neptune Weybridge indais, kurie savo grožiu nei kiek nenusileidžia taip britų mylimam porcelianui. Ant stalo užtiesiau baltą, kokybišką, storesnio lino Sand Snow Linen staltiesę, kuri puikiai derėjo su keramikiniais indais, dailintais sidabru. Į stiklinius indus bei sidabro vazas pamerkiau įvairių pastelinių gėlių. Ypatingai dėmesį traukia sumuštinių lėkštė, dailinta rozmarino šakele - tai lietuvės Viktorijos rankų darbas. Aplinką papuošiau gėlių puokšte, ant lininių servetėlių sudėjau desertus bei Dovana Sielai natūralaus sojų vaško žvakes. Jos tobulai papildė dekorą.

Anglai neapsieina be saldumynų bei „tea sandwiches“ vieno kąsnio sumuštinių, kurie skirti numalšinti alkį tarp pietų ir vakarienės. Galvodama apie būsimą arbatos dekorą ir maistą, prisiminiau tautietę Monica’s Cakes, gyvenančią ir kuriančią Londone. Lietuvės gaminti desertai bei sumuštiniai papuošė angliškos popiečio arbatos stalą. Pyragėliai ne tik pasakiškai gražūs, bet ir tirpstantys burnoje. Jie stalui suteikia gyvumo ir svečiai, neabejotinai, liks sužavėti. Keksiukus bei prancūziškus desertus pateikiau aukštuose padėkluose. Ypatingo dėmesio sulaukė pyragaitis - obuolys, kuris kaip stalo karalius atsidūrė po stikliniu gaubtu. Beje, šis gaubtas dažniausiai naudojamas žvakei uždengti, bet neskubėkite pirkti naujų daiktų, apsidairykite namuose ir improvizuokite.

Tradicinę anglišką arbatą ankščiau patiekdavo su pienu ir cukrumi ant sidabrinio padėklo, tokį dekorą panaudojau ir aš. Dauguma anglų į juodą arbatą nepamiršta įsipilti pieno. Prie arbatos siūloma užkąsti angliškų pyragų „scones“ su džemu bei šviežia tirštos konsistencijos grietinėle „clotted cream“. Scones pateikiau cloud grey spalvos lininėje servetėlėje, o džemą su grietinėle supyliau į rankų darbo indus ir įmerkiau subtiliai graviruotus sidabrinius šaukštelius. Sidabras, sidabras, sidabras... Taip, jo daug, bet maišant su kitomis detalėmis bei spalvomis, išgaunamas prabangus subtilumas, kurį sušvelnina gėlės.

Popiečio arbata neatsiejama nuo deramo etiketo. Laikant puodelį, neištieskite mažojo pirštelio. Maišant arbatą stenkitės nedaužyti šaukšteliu. Ir jokiu būdu negalima pyragų mirkyti į arbatą, mat tai gėdinga ir nepriimtina save gerbiančioms damoms. Ruošiant miniatiūrinius sumuštinukus privalu nupjauti duonos plutą. 

Stilius

Esu Chanel stiliaus gerbėja, todėl arbatos popietę įsivaizdavau su šių mados namų naujausiais stiliaus akcentais. Įvaizdį susikūriau pasirinkdama Zaros baltos spalvos tvido kostiumėlį, dekoruotą perlų sagomis bei siuvinėtą sidabro siūlais. Šis kostiumėlis elegantiškas ir transformuojasi nuo vintažo iki glamūro, o balta spalva Coco Chanel mėgstamos kamelijos žiedo atspindys. „Šviesiai apsirengusiai moteriai sunku sugadinti nuotaiką“, sakydavo Chanel.

Prie kostiumėlio priderinau šiais metais itin populiarų akcentą - beretę, kuri deriniui suteikia romantikos. Baltos pėdkelnės - tikrai ne kiekvienai tinkantis akcentas, bet nebijokite eksperimentuoti, svarbiausia - bendras paveikslas. Klasikiniai juodanosiai, žemakulniai bateliai subalansuoja ypač moteriškus derinius.

Skoninga bižuterija - šiuo atveju perlai - gali tapti firminiu stiliaus ženklu, mokė madam Chanel. O Karlas Lagerfeldas idėją puikiai interpretavo - atsisakykite konservatyvių, nepastebimų vėrinių. Jei renkatės perlus, darykite tai drąsiai: kelios eilės ilgų, skirtingų dydžių kokybiškų perlinių karolių, įpintos į perlus plonos grandinėlės, modernūs akmenys, masyvios apyrankės. Mano papuošalai - iš juvelyrikos meistrės Laimos, kuri Didžiojoje Britanijoje yra įkūrusi Touch of Luxury kompaniją.

Kaip įvaizdžio akcentą pasirinkau Shine in Rain minimalistinę, kreminės spalvos, minkštos odos delninę, kurioje idealiai tilpo svarbiausi moteriški atributai - veidrodėlis su lūpų dažais.

Norėdama įnešti kontrasto romantiškam šviesiam stiliui, makiažo meistrė Vesta Neimantaitė man parinkto dramatišką makiažą: prigesintos avietinės spalvos lūpos, akys švelniai paryškintos tušu. Tarsi vėjyje išsiplaiksčiusias, netvarkingas, bet labai elegantiškas garbanas sukūrė plaukų stilistė Asta Lukauskienė

Jei jums patinka mano kūryba ir norite, kad pasirūpinčiau jūsų šventės dekoru, drąsiai rašykite savo idėjas ir pasiūlymus:

[email protected] 
Facebook 
@patreblog
Instagram @patreblog

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai