Gruodžio 30, 2017
Tarp naujai įšventinamų Britanijos riterių – buvę „The Beatles“ ir „Bee Gees“ nariai

Populiariosios grupės „The Beatles“ būgnininkas Ringo Starras (Ringas Staras) ir Barry Gibbas (Baris Gibas), vienintelis tebegyvenantis iš grupės „Bee Gees“ brolių, yra įtraukti į penktadienį paskelbtą Didžiosios Britanijos karalienės apdovanojamų asmenų sąrašą.

Vėlai penktadienį buvo paskelbta, kad abu muzikantai įšventinami į Britanijos riterius.

Į kasmet skelbiamą prestižinį nusipelniusių asmenų sąrašą įtrauktos ne tik šios dvi muzikos legendos, bet ir „Auksinių gaublių“ laureatas aktorius Hugh Laurie (Hju Loris), garsi balerina Darcey Bussell (Darsi Basel) ir hiphopo atlikėjas Wiley (Vailis).

Mažiau žinomų pagerbtųjų gretose yra 101-erių pulkininkas leitenantas Mordauntas Cohenas (Mordontas Koenas), apdovanotas už pastangas išlaikyti gyvą Antrojo pasaulinio karo atminimą. Tuo metu 18-metė Lucia Mee (Lusija Mi) tapo jauniausia iš apdovanotųjų už jos pastangas skleisti sąmoningumą apie organų donorystę.

77-erių R. Starras, kurio tikrasis vardas – Richardas Starkey (Ričardas Starkis), 1965 metais tapo Britanijos Imperijos ordino nariu (MBE), o po 52 metų už nuopelnus muzikai jam suteiktas riterio titulas.

„Man labai malonu ir didelė garbė būti pripažintam už muziką ir darbus labdarai, abi šios veiklos artimos mano širdžiai“, – sakoma penktadienį jo paskelbtame trumpame pranešime.

R. Starras pasekė kito žymaus „The Beatles“ grupės nario pėdomis: dainininkas Paulas McCartney (Polas Makartniu) sero titulą pelnė 1997 metais.

P. McCartney vienam britų radijui sakė, kad „jau seniai laikas“ R. Starrui skirti riterystę.

Dainininkas, dainų autorius ir prodiuseris B. Gibbas jau turėjo Britanijos Imperijos ordino komandoro titulą, o riterystę gavo už nuopelnus muzikai ir labdarai.

„Šis stebuklas, spindesys ir jausmas mane lydės visą likusį gyvenimą“, – sakė jis.

Nuoširdžiai dėkinga

Buvusi Karališkojo baleto direktorė ir Karališkosios šokių akademijos prezidentė šokėja D. Bussell sakė esanti „nuoširdžiai dėkinga“ sužinojusi, kad jai skirtas damos titulas už nuopelnus šokiui Britanijoje ir užsienyje.

Komiškų vaidmenų atlikėjas, rašytojas ir muzikantas H. Laurie, serialų „Nakties vadybininkas“ (The Night Manager), „Daktaras Hausas“ (House) ir daugybės kitų filmų aktorius, buvo apdovanotas CBE.

Dažnai vadinamas graimo muzikos stiliaus krikštatėviu vadinamas hiphopo atlikėjas Wiley, kurio tikrasis vardas – Richardas Cowie (Ričardas Kouvis), apdovanotas MBE.

Atlikėjas padėkojo savo šeimai „už buvimą šalia, kai man jų labiausiai reikia“.

„Tai tarsi mokyklinis išsilavinimas, kurio norėjau, bet negavau, bet pagaliau esu čia“, – pridūrė atlikėjas.

Pagal Britanijos karališkųjų apdovanojimų sistemą, laureatai yra paskelbiami du kartus metuose: per karalienės gimtadienį ir prieš Naujuosius metus.

Šioje šalyje bet kas gali nominuoti bet ką kuriam nors iš kelių įvairių apdovanojimų. Riterio titulas ir CBE paprastai skiriami už nacionalinius arba regioninius pasiekimus, o Britanijos imperijos ordino karininko (OBE) ir MBE titulai skirti vietinės reikšmės nuopelnus.

Kiekvieną rekomendaciją svarsto kuris nors iš devynių ekspertų komitetų, besispecializuojančių skirtingose srityse, tarp kurių menas, žiniasklaida, mokslas ir technologijos.

Riterystė politikams ir sportininkams

Į Naujųjų metų apdovanojimų sąrašą buvo įtraukti 1 123 žmonės; iš jų 70 procentų buvo pagerbti už darbus savo vietos bendruomenėse.

Efe Ezekiel (Efė Ezekiel), tūkstančių Londono vaikų ir jaunuolių nuo trejų iki 25 metų mentorė, buvo pagerbta už savo teigiamą poveikį žmonių gyvenimui.

„Jiems tikrai reikalingi geri sektini pavyzdžiai“, – sakė ji prieš paskelbiant oficialų pranešimą.

„Man tai vienas nuostabiausių apdovanojimų, kol kas negaliu tuo patikėti“, – pridūrė E. Ezekiel.

Kaip įprasta, pagerbtųjų sąraše buvo ir politikų vardų.

Buvęs premjero pavaduotojas ir liberalų demokratų partijos lyderis Nickas Cleggas (Nikas Klegas), vienas žymiausių Britanijos pasilikimo Europos Sąjungoje šalininkų, ir įtakingas konservatorių įstatymų leidėjas Grahamas Brady (Grejemas Breidis) buvo įšventinti į riterius.

Už nuopelnus socialiniams mokslams ir politikai riterio titulas suteiktas ir profesoriui Johnui Curtice (Džonui Kertisui), kurio rengtos balsavusių rinkėjų apklausos teisingai prognozavo birželį vykusių pirmalaikių visuotinių rinkimų baigtį ir Leiboristų partijos sustiprėjimą.

Moterų kriketo pasaulio čempionato taurę laimėjusios Anglijos rinktinės kapitonė Heather Knight (Heter Nait) apdovanota OBE, kaip ir jos vyriausiasis treneris Markas Robinsonas. Tuo metu moterų kriketo asoaciacijos direktorė Clare Connor (Kler Konor) paaukštinta iki CBE.

Čempionate rungtyniavusiai Tammy Beaumont (Tami Bomont) ir finale žaidusiai Anyai Shrubsole (Anjai Šrabsol) už savo pastangas pelnė MBE.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaKaralienė

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai