Balandžio 25, 2018
Prie Britanijos parlamento iškilo pirmasis paminklas moteriai – sufražistei M. Fawcett
© Foto: Sadiq Khan (@SadiqKhan) | Twitter.

Didžiosios Britanijos vyriausybė Theresa May (Tereza Mei) antradienį dalyvavo atidengiant paminklą kovotojai už moterų teises Millicent Fawcett (Milisent Foset), kuris iškilo prie šalies parlamento Londone. 

M. Fawcett yra pirmoji moteris, kurios paminklas iškilo greta 11-os iškiliems valstybės veikėjams vyrams skirtų monumentų, tarp kurių yra Nelsono Mandelos ir Winstono Churchillio (Vinstono Čerčilio) skulptūros. 

M. Fawcett buvo viena pagrindinių aktyvisčių, kurių dėka 1918 metais moterims, sulaukusioms 30 metų, buvo suteikta teisė balsuoti. Ji mirė 1929-aisiais, būdama 82 metų, sulaukusi to meto, kai moterys įgijo vienodas su vyrais balsavimo teises.   

Menininkės Gillian Wearing (Džilian Vering) sukurtas paminklas vaizduoja aktyvistę, laikančią plakatą su užrašu: „Drąsa kviečia būti drąsiu visose situacijose“ (angl. Courage calls to courage everywhere). Tai frazė iš vienos M. Fawcett kalbų.  

Th. May paminklo atidengimo ceremonijoje sakė, kad „istoriją kuria daug žmonių... tačiau nedaugelis iš mūsų gali tvirtinti padarę tokį reikšmingą ir ilgalaikį poveikį, kokį padarė dama Millicent“.

BNS inf.

Raktažodžiai: LondonasAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai