Balandžio 27, 2018
Kembridžo kunigaikščių naujagimiui suteiktas Louiso Arthuro Charleso vardas
© Foto: The Royal Family @RoyalFamily / Twitter.

Didžiosios Britanijos kunigaikštis Williamas ir jo žmona Kate (Keit) šią savaitę gimusiam savo trečiajam vaikeliui nusprendė suteikti Louiso Arthuro Charleso (Luiso Arturo Čarlzo) vardą, penktadienį paskelbė jų biuras.

„Kembridžo kunigaikščiui ir kunigaikštienei malonu paskelbti, kad jie savo sūnų pavadino Louisu Arthuru Charlesu“, – sakoma Kensingtono rūmų „Twitter“ pranešime.

Pirmadienį gimęs kūdikis nuo šiol „bus žinomas kaip Jo Karališkoji Aukštybė Kembridžo princas Louisas“, nurodoma žinutėje.

Louiso vardas naujagimiui skirtas siekiant pagerbti princo Williamo (Viljamo) senelio dėdę Louisą Mountbatteną (Luisą Mauntbateną), žuvusį 1979 metais per Airijos respublikonų armijos (IRA) surengtą laivo sprogdinimą. Trečiasis vardas susijęs su mažylio seneliu ir princo Williamo tėvu – Velso princu Charlesu, dabartiniu sosto įpėdiniu.

Tuo tarpu Arthuro vardas buvo populiariausias iš vardų, kuriuos mažyliui pranašavo lažybininkai.

Šiuo metu Louisas tarp Anglijoje ir Velse populiariausių berniukų vardų užima 71-ąją vietą.

Kembridžo kunigaikštienė 3,83 kg svėrusį sūnų pagimdė pirmadienį 11 val. 1 min. vietos (13 val. 1 min. Lietuvos) laiku. Gimdyme dalyvavo ir Kembridžo kunigaikštis Williamas.

Londono centre iš Šv. Marijos ligoninės sparno „Lindo“ išėjusius laimingus mažylio tėvus ir naujagimį pasitiko džiūgaujanti minia jų laukusių gerbėjų ir viso pasaulio žiniasklaidos atstovų.

Kate ir princo Williamo atžalos – ketverių princas George'as (Džordžas) ir dvejų princesė Charlotte (Šarlot) – su broliuku susipažino ligoninėje pirmadienio popietę ir buvo parvežti į Kensingtono rūmus kiek anksčiau nei jų tėvai.

Louisas yra karalienės Elizabeth II (Elizabeth II), kuriai praeitą šeštadienį sukako 92-eji, ir jos vyro princo Philipo (Filipo) šeštasis provaikaitis.

Jis turės princo titulą, nes Elizabeth II 2012 metais pakeitė taisykles, kad šį titulą gautų visi Williamo vaikai, ar jie būtų berniukai, ar mergaitės, o ne vien vyriausiasis sūnus.

Po šios reformos princas Luisas taip pat yra pirmas karališkosios šeimos atstovas, kuris neaplenks savo sesutės Charlotte eilėje į karališkąjį sostą. 

BNS inf.

Raktažodžiai: Karališkoji šeimaAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai