Gruodžio 6, 2010
'Man patinka ant stalo' ar 'Pasakų personažai' Facebooke - netikros akcijos
LONDONIETĖ, 1
Jei šiomis dienomis gausite kvietimą iš draugų ar pažįstamų pakeisti savo socialinio tinklapio Facebook profilio nuotrauką į mėgstamo multiko personažo bei prisijungti  prie vaikų teises ginančios organizacijos (NSPCC) – neskubėkite. 
 
Grupė, kviečianti pasikeisti profilio nuotraukas ir prisijungti prie vaikais besirūpinančios organizacijos, šiuo metu jau turi apie 90 000 fanų. Daugelis galvoja, jog šią akciją skatina  NSPCC, tačiau organizacija neigia bet kokį bendradarbiavimą su grupės įkūrėjais. 
 
Kaip šiandien rašo dailymail.co.uk, sklando gandai, jog grupė galėjo būti įkurta netgi pedofilų tinklo, kurie tikisi, jog tarp prisijungusių bus mažamečių. 
 
Angliškas Facebook'o kvietimas skamba taip: ‘Change your FB picture to a cartoon from your childhood. The goal is not to see a human face on FB until Monday (Dec 6th) Join the fight against child abuse & copy and paste to your status!' 
 
“Nors mes ir neskelbėme šios akcijos, tačiau džiaugiamės, jog NSPCC veikla sulaukė  tokio didelio susidomėjimo”, -  skelbia  NSPCC atstovai. 
 
Tačiau štai ką rašo kai kurie Facebook'o nariai: „Jūs niekuo neprisidedate ir nepadedate NSPCC  organizacijai vien tik pakeisdami profilio nuotrauką. Nebent tai įkvepia jus paaukoti. Ar ši akcija jus įkvėpė?“ 

Kaip bebūtų, nežinomų asmenų sugalvota akcija sulaukė didžiulio dėmesio visame pasaulyje. Kaip skelbia LA Times, savaitgalį bene daugiausiai Google sistemoje buvo ieškoma multikų personažų. Populiariausiais personažais tapo Betty Boop, Donald Duck, He-Man, Bananaman, Homer Simpson ir Garfield'as. 
 
Tai jau nebe pirmas kartas, kada panaši akcija neturi nieko bendro su organizacija, kurią grupės įkūrėjai skelbiasi remiantys. 
 
Neseniai smalsumą ir nuostabą kėlė daugelio merginų ir moterų Facebook'o profilio naujienos, tokios kaip “man patinka ant grindų” arba “man patinka ant stalo”.
Paaiškėjo, jog flirtu ir seksualumu persmelkta frazė tebuvo atsakymas į klausimą, kur mėgstate palikti savo rankinę. 
 
Akcijos sumanytojai tuomet ragino taip prisidėti prie kovos su krūties vėžiu mėnesio (Breast Cancer Awareness Month). Tačiau kova su krūties vėžiu užsiimančios organizacijos teigė jokiais būdais nesusijusios su panašiomis kampanijomis.
Raktažodžiai: Facebookakcijossocialiniai tinklapiailabdara

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta