Lapkričio 8, 2007
Sičio spindesys ir meras
JURGITA VEČKYTĖ,

Britai – tradicijų puoselėtojai ir titulų mėgėjai. Lengva susipainioti jų oficialiai vartojamuose terminuose.

Tad ne iš karto supratau – kuo Anglijoje skiriasi “Mayor” ir “Lord Mayor”? Tikriausiai ir patys britai suvokia painias vietas. Į google paieškos sistemą įvedus klausimą, “kuo skiriasi “Mayor” ir “Lord Mayor”, atsakymą išvydau iš karto. Londono valdžios institucijų tinklapyje www.london.gov.uk radau skiltį, identišką mano klausimui. Kaip kantrios mokytojos aiškina mažiesiems, beveik tokiu tonu britų valdžios tinklapyje parašytas ir atsakymas: “Londono meras Kenas Livingstonas, 2004-ųjų birželio 10 dieną antrą kartą išrinktas meru ketverių metų kadencijai. Tik 5 milijonams londoniečių buvo leidžiama balsuoti. <…> Taip pat yra Londono Lord Mayor (Lordas meras) – postas egzistuojantis jau daugybę amžių. Lord Mayor vadovauja Londono korporacijai (Corporation of London), kuri reprezentuoja Londono Sičio (City of London) verslo atstovus ir gyventojus”.

Pasidarė aiškiau. Oficialiame kasmetinės šventės tinklapyje (www.lordmayorsshow.org) rašoma dar nuodugniau. Lord Mayor britų gyvenime egzistuoja jau nuo 1189-ųjų, kada Henry Fitzailwyn pirmą kartą gavo šį titulą. Lord Mayor šventės britai turėjo laukti dar keliasdešimt metų, kol pagaliau, 1215-aisiais, Sičio piliečiams leista rinkti savo merą. Tuomet ir prasidėjo “šou”, nes išrinktajam tekdavo keliauti iš Sičio į Westminster’į pasiimti įgaliojimų ir prisiekti ištikimybę.

Ši kelionės ir šventės tradicija, išgyvenusi maro epidemijas, gaisrus, nesuskaičiuojamą daugybę karų ir sukilimų, tęsiama jau beveik 800 metų. Šiandien Lord Mayor procesijoje stengiamąsi pavaizduoti senųjų amžių dvasią. Modernūs laikai procesijai atnešė spindesio bei prabangos. Būtent dėl „spindėjimo“ eisena vadinama šou, kuriame susilieja praeitis, dabartis ir ateitis.

Šou smalsuoliai nenuvylė:

• 6,000 dalyvių;
• 200 transporto priemonių – tarp jų WW1 tankai, senoviniai autobusai, pieno vežimai, prabangūs automobiliai, Rolls Royce flotilė, gaisrinė ir golfo ratukai;
• 22 karietos – tarp jų - 250 metų senumo aukso Lord Mayor karieta;
• 70 platformų;
• 190 arkliai;
• 24 žygiuotojų grupės.

Kaip bebūtų, net itin tradicinėse šventėse, londoniečiai neapseina su grynai britiškais šou. Renginyje šiais metais dalyvavo ir Bollywood’o šokėjai, kinų oro akrobatai bei kitų tautų spektakliai.

Raktažodžiai: laisvalaikis

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai