Liepos 14, 2015
Šiuolaikinio meno fragmentai Temzės pakrantėse
Luana Masienė
Paskutinis trasos objektas - rodyklė žyminti nulinio dienovidinio vietą. © Autorės nuotr.

Mėgstantiems tikslines keliones pėsčiomis turėtų patikti naujoji trąsa „THE LINE“ Londono pietrytinėje dalyje. Tai aktyvaus ir pažintinio poilsio turistų dar nenumintais takais sintezė. „Londonietė" kviečia pasižvalgyti.

„The line” koncepcija įdomi tuo, kad keliaujant jų nurodytu maršrutu, jūsų nužingsniuota trajektorija sudarys grafinį užrašą „THE LINE”, o jūsų žinios bei atmintis  pasipildys naujais šiuolaikinio meno atstovų vardais bei jų vizualiniais darbais. Kelionė galima dvejomis kryptimis: iš pietų į šiaurę arba iš šiaurės į pietus. Mes supažindinsim su pastarąją, kurios startas Stratford High Street metro stotelė.

Maršruto žemėlapiai su nuorodomis patalpinti šioje svetainėje.

Išėjus iš metro maždaug po dešimties minučių sutiksite gan aukštą, apie 2,75 metrų ūgio „vaikiną”, tiksliau pirmąjį objektą  hipotetinėje meno galerijoje.

THOMAS J PRICE - vienas iš hipotetinių meno skulptūrų. THOMAS J PRICE - vienas iš hipotetinių meno skulptūrų.

Tai THOMAS J PRICE skulptūra „Network”( Liet. „Tinklas”), kuri žiūrovo sąmonėje užsifiksuoja tarsi klasikinių Vakarų Europos  skulptūrų
negatyvas.

Priėję vandens malūną (tiesa, šioje vietoje jei naudositės navigacija, nepasikliaukite jo parodymais) ir pasukę į dešinę, pastato viduje susipažinsite su BILL VIOLA video instaliacijomis „Transfiguration”, (Liet. “Persikūnijimai”), 2007 m. demonstruotomis Venecijos bienalėje.

Sakoma, kad "THE LINE" trasoje GPS pradeda rodyti klaidingus duomenis. Sakoma, kad "THE LINE" trasoje GPS pradeda rodyti klaidingus duomenis.

Tai amžinos menininkus dominančios temos - gimimo ir mirties, kaip slenksčio tarp dviejų pasaulių peržengimo - vizualinės interpretacijos.

Iki trečiojo objekto teks paėjėti šiek tiek ilgiau ir kelias truputį painesnis.  Apėję „Tesco” (prekybos centras pasiliks jūsų kairėje)
judėkite iki sankryžos ir pasukę kairėn ant šaligatvio ieškokite geltonų rodyklių, primenančių  vaikystės žaidimus. Sekdami rodyklėmis ir perėję tiltą dešinėje sukite link upės. Netrukus priekyje išvysite vienas ant kito sukrautus ir DNR spiralę primenančius  22 prekybinius vežimėlius.

"THE LINE" tasoje skulptūros primena vaikystės žaidimus. "THE LINE" tasoje skulptūros primena vaikystės žaidimus.

Šis ABIGAIL  FALLIS kūrybinis projektas „DNA DL90” tars nūdienos vartotojiškos visuomenės simbolis ir kartu kvietimas paremti genetinės ligos – raumenų distrofijos – mokslinius tyrimus.

Ketvirtoji skulptūra lengvai randama. Gigantiškas „odos gabalas”, tarsi vaikiškas plastikinis žaislas gulintis pievoje – menininko DAMIEN HIRST darbas „Sensation” (Liet. „Pojūtis”).

Parko skulpūromis bandoma parodyti glaudų ryšį tarp mokslo ir gyvenimo. Parko skulpūromis bandoma parodyti glaudų ryšį tarp mokslo ir gyvenimo.

Menininko dėmesys  anatomijai – bandymas  pojūčiais suvokti  sudėtingą ryšį tarp mokslinių tiesų ir paslaptingų realijų gyvenime.

Judėdami takučiu tolyn galite net suabejoti ar jūs tikrai Anglijos sostinėje. Gaivūs laukų kvapai ir natūrali augmenija lygiai tokia pat
kaip ir Lietuvos kaime… Tačiau pasiekus DLR stotelę Star line, nostalgiją pasiglemš vaizdai pro langą, o po poros išlipus išlipus Royal Victoria ir pakilus laiptais netrukus vėl pasijusite mieste. Karališkuose dokuose iškilęs didžiapėdis EDUARDO  PAOLOZZI „Vulcan” (Liet. „Vulkanas”).

EDUARDO  PAOLOZZI “Vulcan” EDUARDO PAOLOZZI “Vulcan”

Ugnies, geležies ir kalvystės romėnų dievas prieš mus stoja didingu žmogaus-mašinos pavidalu su autoriui įprasta kubizmo bei siurrealizmo išraiška.

Į kitą Temzės pusę keldamiesi „Emyrates  Air line”  keltuvu  turėsite laiko pasigrožėti  Greenwich  pusiasaliu iš 90 metrų aukščio bei keltuvo kabinoje surengti mini fotosesiją.

Išlipus iš keltuvo orientyru jums pasitarnaus „The line” nuorodos (pastarosios padės susigaudyti jau nuo pat pradžių – tik atkreipkite
dėmesį, kad mėlynos  skirtos einantiems iš šiaurės, o raudonosios - einantiems iš pietų).

Trijų  bronzinių rankų (tarsi nuimtų nuo mega manekeno) konfigūracija – GARY HUME kūrinys „Liberty grip“(Liet. „Laisvoji jungtis“), kur monumentalumas šelmiškai kontrastuoja su rožine glazūra kiekvienos galūnės pabaigoje.

Skulptūra "Laisvoji jugtis" - viena ryškiausiu visoje trasoje. Skulptūra "Laisvoji jugtis" - viena ryškiausiu visoje trasoje.

Paskutinis objektas  – tai rodyklė su iš pirmo žvilgsnio beprasmiais skaičiais 24,859. Tačiau  pasidomėjus „rodyklės“ idėja, pasirodo,
kad šie skaičiai žymi simbolinę nulinio dienovidinio vietą, nuo kurios skaičiuojama geografinė ilguma ir laiko juostos, o skaičiai nurodo atstumą aplink žemę myliomis.

Grįžimas į minią, nukulniavus apie 8 kilometrus šiuolaikinio meno galerija po atviru dangumi  neišvengiamai primins, kad socialinės problemos dažnai komentuojamos ir sprendžiamos daug brutaliau nei meninės raiškos priemonėmis.

Laikas:  užtruksite apie keturias valandas (su kavos pertraukėle ir fotosesijomis)

Kaina: kainuos tik persikėlimai traukinuku ir keltuvu.

Raktažodžiai: Luana MasienėThe LinepasivaikčiojimaiLondonas

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai