Kovo 1, 2023
Lietuvos danguje - įspūdingos Šiaurės pašvaistės | Fotografo patarimai kaip įamžinti šį gamtos stebuklą
Akimirka iš atostogų Šventojoje, 2023-02-27. © Foto: Rytis Pytis.

Ar jau matėte Šiaurės pašvaistę Lietuvoje? "Man ši naktis susiklostė puikiai, ir turėjau galimybę nufotografuoti Šiaurės pašvaistę Šventojoje", - savo Facebook paskyroje rašo fotografas Rytis Pytis. Šiaurės Airijoje gyvenantis lietuvis šį įspūdingą vaizdą užfiksavo atostogų Šventojoje metu.

Rytis su Londonietės skaitytojais dalinasi patarimais kaip įamžinti šį gamtos stebuklą.

5 patarimai, kaip nufotografuoti Šiaurės pašvaistę.

  • Pirmiausiai, parsisiųskite programėlę į telefoną (pvz. Aurora), kuri jums išmes priminimą, kad prognozuojama pašvaistė. Po to patikriname orus, kad nebūtų debesuota ir jei giedra, pakuojamės ir lekiame. Kur?
  • Antras patarimas nėra toks lengvas, nes mums reikia išvažiuoti iš miesto naktį, ten kur nėra dirbtinės šviesos, nes per ją nematysime gerai pašvaistės. Pasisekė, jeigu jūs gyvenate vienkiemyje. Niekur nereikia važiuoti. Galėsite per langą fotografuoti.
  • Trečias patarimas labai lengvas ir labai paprastas. Reikia žiūrėti į šiaurę - visai paprasta. Bet tai kaip žinoti kur ta šiaurė? Čia jau galima pabandyti pasitelkti išmaniąsias technologijas ir parsisiųsti programėlę kompasą į savo telefoną. Sudėtingesnis, bet romantiškesnis būdas yra susirasti didžiuosius Grįžulo ratus. Tada jau samčio paskutinės žvaigždės mus nuveda prie mažųjų Grįžulo ratų ir ten pirmoji ryškiausia žvaigždė bus Šiaurinė žvaigždė. Tai į tą pusę ir bus šiaurė. Argi ne romantika? Na, dar galima pagal apsamanojusią medžio pusę, bet čia gal jau ne naktį ieškoti samanų.
  • Ketvirta, tai kai jau žinome į kur žiūrėti, traukiame fotoaparatą ir stovą. Be jų realiai niekaip. Galima aišku ir telefonu, bet rezultatas ne tas, kas su fotoaparatu. Dedame šviesiausią objektyvą, kokį tik turime (pvz. diafragma f1,8). Statome išlaikymą 30 sekundžių, ISO 100 ir diafragma f1,8 ir pykšt, turime. Aišku, labai įdomu, kad plika akimi realiai sunkiai matosi ta jau gražioji pašvaistė, bet jei fotografuojama 30 sekundžių, fotoaparato sensorius sugeba surinkti pakankamai tos nuostabios žalios ir rožinės spalvos danguje. Tiesa, aš dar sugebėjau ir Starlink palydovą nufotografuoti praskrendantį, matote?
  • Dar iš techninės pusės. Fokusavimas bus, aišku, tamsoje problema, todėl nepagailėkite laiko ir padarykite daugiau kadrų, nes kai įsikelsite į kompiuterį, pamatysite, kad visgi ne fokuse viskas. Ir dar būtinai fotografuojam į RAW formatą, nes redagavimas be jo neįmanomas.
  • Ir penkta, na ir kai jau peršalome ir jaučiame, kad reikalingas bus nedarbingumas savaitei, einame prie kompiuterio ir bandome redaguoti. Spalvos, kontrastas, temperatūra ir kiti mažiukai pakeitimai. Ir ką, prašome. Ką turime tai turime.

Lietuviškoji Islandija. Neregėta Lietuva. Ir Lietuvoje gyventi gera. Paveiksliukas, Romantika. Kaip pavadinsi, nesugadinsi. Jausmas geras.

Lietuva, Šventoji 2023-02-27. Foto: Rytis Pytis. Lietuva, Šventoji 2023-02-27. Foto: Rytis Pytis.

Kaip pavyko man? Aurora app turiu jau seniai. Kur šiaurė nuo mažens domėjausi astronomija. Gyvenu dabar laukuose Šventojoje (atvykau visam mėnesiui). Fotoaparatas ir stovas po ranka. Fotografuota nuo namo terasos. Kompiuteris su redagavimo programa ant stalo. Viskas susiklostė tiesiog puikiai. Nuėjau miegoti gal tik 4 ryto ir dabar labai galvoju apie pietų miegą kai parašysiu jums.

Svarbiausiai, kad jums patiktų fotografija, o jeigu ji patinka, tai ir garantuotai turėsite pačias nuostabiausias nuotraukas, kuriomis grožėsis visi.

Prisijunkite prie grupės "Noriu išmokti fotografuoti kartu su fotografu Rytis Pytis" ir gaukite daugiau naudingų patarimų: https://www.facebook.com/groups/1116562082463071

Raktažodžiai: LietuvaŠiaurės pašvaistė

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai