Gegužės 24, 2013
Geriausi Didžiosios Britanijos paplūdimiai
Pembrokeshire pakrantė. © geograph.org.uk

D. Britanijoje rasite ne vieną nuostabaus grožio vietelę, kur galima visą naktį klausytis bangų mūšos, pasitikti tekančią ar palydėti besileidžiančią saulę. Nesvarbu, ar mėgstate degintis ant įkaitusio smėlio, ar šėlti bangose, ar gėrėtis atsiveriančiais uolėtos pakrantės vaizdais – garantuojame, kad šiame sąraše rasite sau tinkamą poilsio kampelį.

MINKŠČIAUSIAS SMĖLIS

Camber Sands. Lietuvių itin mylimas ir mėgstamas, nes labai primena Palangą: jūra, kopos, smėlis. Pasislėpęs už auksinių East Sussex kopų, šis paplūdimys tęsiasi 7 mylias (11 km) pakrante, o atoslūgio metu jo plotis siekia iki pusės mylios (800 m). Atvykę jodinėkite, leiskite aitvarus, mėgaukitės saulėlydžiu ar tiesiog drybsokite minkštame Camber Sands paplūdimio smėlyje. Kelionė iš Londono: iš Charing Cross į Rye traukiniu nusigausite per 1 val. 45 min, ne piko metu bilietai į abi puses kainuoja nuo £29.60, southeasternrailway.co.uk, southernrailway.com.

Cley-next-the-Sea. Šiauriniame Norfolk krante, kelios mylios į pietus nuo Holkham, įsikūrę Blakeney bei Cley-nex-the-Sea paplūdimiai, sujungti 3 mylių (4,8 km) smėlio nerija. Iš čia galite vykti stebėti ruonių į Blakeney kyšulį (Blakeney Point) ar tiesiog grožėtis supančiais pelkynais, smėliu bei jūra. Kur apsistoti: „Cley Windmill“ viešbučio kambarius pasieksite kopėčiomis ir apstulbsite nuo spalvingų kilimų gausos. Kainos nesikandžioja ir prasideda nuo £78 už naktį. Tel. 01263 740209, cleywindmill.co.uk. Kelionė iš Londono: iš Liverpool stoties vykite į Sherinham. Kelionė truks 3 val. 15 min., o išankstinis bilietas į abi puses kainuos nuo £16. Kelionė taksi iš Sheringham į Cley-nex-the-Sea truks apie 15 minučių.

Huisinis, Harris sala. 30 mylių (48 km) į šiaurės vakarus nuo Škotijos krantų esanti Harris sala žavi nuostabiu kraštovaizdžiu. Huisinis paplūdimyje jūsų nepasitiks nei ledų pardavėjai, nei gultų nuomotojai – tik laukinio balto smėlio ruožas, pasiekiamas nuvažiavus 15 mylių (24 km) siauru kalnų keliuku šiauriniame krante. Iš šalia esančių kotedžų galite gėrėtis nuostabia Atlanto vandenyno bei šalimais esančios Scarp salos panorama. 

Luskentyre paplūdimys. Tik nedaugelis D. Britanijos paplūdimių gali didžiuotis tikrai baltu smėliu, bet Harris saloje (the Isle of Harris) esantis Luskentyre paplūdimys – vienas iš jų. Outer Hebriges kalvų apsuptame rojaus kampelyje grožėsitės bene puikiausiu gamtovaizdžiu visoje šalyje, kur topografija nepakito jau 3 milijardus metų. Šis paplūdimys dėmesio vertas ne vien dėl savo balto smėliuko, krištolinio vandens, bet ir todėl, kad čia jūsų ramybės niekuomet nesudrums poisiautojų minios, o dažnu atveju mėgausitės visiška ramybe. Belieka pridurti, kad šis paplūdimys pateko į geriausių pasaulyje dešimtuką. Kur apsistoti: neolito įkvėpti „Blue Reef Cottages“ siūlo praleisti savaitę stebint žvaigždes iš privačios saunos ar sūkurinės vonios. Kaina – nuo  £350 už savaitę dviem asmenims skirtame kotedže. Kelionė automobiliu: Vykite link Skye, o iš Uig kelkitės keltu. Kelionė keltu: Keltas kursuoja tarp Uig ir Tarbert. Iš pastarojo į Luskentyre kelionė taksi užtruks 15 minučių. Kelionė iš Uig į Tarbert truks 1 val. 30 min, ta pati kompanija („Calendonian MacBrayne“) vykdo reisus iš Ullapool į Stornoway on Lewis (2 val. 45 min) su jungtimi į Harris salą. Tel.01851 703773, 08705 650000, calmac.co.uk. Iš Londono: Iš Euston naktiniu traukiniu vykite į Fort Williams. Kelionė trunka 13 val. 30 min., išankstinių bilietų į abi puses kaina prasideda nuo £64. Iš čia minkštuoju autobusu keliaukite į Uig (trukmė 3 val. 35 min., bilieto į abi puses kaina nuo £35.60), scotrail.co.uk, citylink.co.uk.

Barafundle įlanka (Barafundle Bay), Pembrokeshire. Pasirinkti vieną iš daugybės Velso paplūdimių nelengva dėl nuostabaus šio regiono pakrančių grožio. Bet jei ryžtatės aplankyti tik vieną, rinkitės Barafundle įlanką ant Pembrokeshire kranto. Čia pateksite uolomis vingiuojančiu takeliu iš šalia esančios Stackpole prieplaukos (Stackpole Quay), tada kilkite siauru keliuku per kopas, o praėję akmeninę arką leiskitės Barafundle smėlynų link. Automobiliu šios įlankos nepasieksite, todėl smėliu ir jūra mėgausitės beveik tuščiame paplūdimyje. Į rytus žvelgiantis paplūdimys apsuptas uolų, apsaugančių nuo Atlanto vandenyno vėjų. Kur apsistoti: „Stackpole Inn“ –  XVII a. pastatyta užeiga,  siūlanti kambarius nakvynei nuo £80 nakčiai. Tel. 01646 672324, stackpoleinn.co.uk. Kelionė iš Londono: Kelionė iš Paddington į Lamphey trunka maždaug 5 val. 30 min.; bilieto kaina (į abi puses, užsisakant iš anksto) nuo £30. Kelionė taksi nuo Lamphey iki Stackpole Quay trunka maždaug 5 minutes, firstgreatwestern.co.uk, arrivatrainswales.co.uk.

Downhill, Derry grafystė. Auksiniai Downhill smėlynai tęsiasi 7 mylias (11 km) nuo Magilligan kyšulio iki Mussenden šventyklos, vieno dažniausiai fotografuojamų Šiaurės Airijos statinių, pastatyto 1785-aisiais.

South Beach, Tenby, Pembrokeshire. Visi trys Tenby paplūdimiai verti būti tropinėse salose, bet pietinis – pats įspūdingiausias. Šio Mėlyna vėliava* pažymėto paplūdimio auksinis smėlis dengia mylią (1,6 km) pakrantės nuo St. Catherine salos iki Giltar rago. Iš čia pamatysite ranka pasiekiamą Caldey salą, priklausančią vienuoliams, gaminantiems bei parduodantiems šokoladą, ledus, duoną, jogurtą bei kvepalus. Laiveliai į Caldey salą vyksta iš Tenby uosto (01834 844453, caldey-island.co.uk, suaugusiems £11, vaikams £6, bilietas šeimai £28) visomis dienomis, išskyrus sekmadieniais.

Holkham įlanka, Norfolk.  Į šį stulbinančio grožio 4 mylių (6,4 km) ilgio paplūdimį verta atvykti net ir esant prastam orui – pasivaikščioti pakrante ar pažaisti slėpynes šalia esančiame pušyne. Šį paplūdimį pasiekti galima iš Holkham kaimelio ar pakrantės keliu, leidžiantis į vakarus nuo Wells-next-the-Sea.

GRAŽIAUSIOS APYLINKĖS

White Rocks, Portrush, Antrim grafystė. Uolų bei arkų labirintas čia tęsiasi nuo Curran seklumos iki Dunluce pilies. Milžino galva (The Giant's Head), Norų arka (Wishing Arch), Dramblio uola (Elephant Rock), Liūto letena (Lion's Paw) – tai tik kelios iš uolų, kyšančių iš vandens. Žolėtos pakrantės kalvos ir nuo jų atsiveriantys kvapą gniaužiantys vaizdai – puiki vieta piknikui.

Minnis įlanka, Kent. Galbūt ši įlanka ir negali lygintis su šalia esančiais Margate ir Broadstairs kurortais, tačiau dienos metu čia veiklos netrūksta – nuo jėgos aitvarų bei būriavimo pamokų iki ruonių stebėjimo išvykų laivu. Saulei leidžiantis, paplūdimys ištuštėja – saulėlydį stebėsite tik jūs ir tolumoje žvilgančios vėjo jėgainės. 

Bamburgh, Northumberland. Geram paplūdimiui reikalingas kerintis kraštovaizdis – Bamburgh pilies bokštai žvelgiantys žemyn nuo stačių uolų į Northumberland pakrantę tai užtikrina 100 procentu. Puikus vaizdas į šį pasagos formos paplūdimį atsiveria nuo Bamburgh pilies bokštų. Paplūdimys tęsiasi tris mylias (4,8 km) nuo Bamburgh kaimelio, o nuo pakrantės atsiveria puikūs Lindisfarne, Holy bei Farne salų vaizdai. Nors čia nerasite daugelio patogumų, tačiau žodžiais neišreiškiama panorama turistus vilioja ištisus metus. Taip pat atoslūgio metu galite pasiekti Holy salą, kur jus pasitiks tušti auksiniai paplūdimiai bei senovinis Lindisfarne vienuolynas. Kur apsistoti: Rinkitės vieną iš daugelio svečių namų Bamburgh kaimelyje ar „Beach Court“ viešbutį, esantį kelios mylios piečiau kranto. Už dvivietį kambarį mokėsite nuo £79. Tel. 01665720225, beachcourt.com. Kelionė iš Londono: Traukinys iš King's Cross stoties į Chathill vyksta 4 valandas, bilieto kaina į abi puses užsisakius iš anksto – nuo £94, nationalexpresseastcoast.com, northernrail.org.

Hunstanton, Norfolk. Hunstanton – vienintelis rytinės Anglijos pakrantės miestas, žvelgiantis į vakarų pusę. Šį Mėlynosios vėliavos* paplūdimį supa raudonai baltos uolos, o poilsiautojai viliojami spurgomis, saldainiais, pasijodinėjimais asiliukais, jėgos aitvarų pamokomis ir t.t. Tačiau vakarais viskas nurimsta ir besileidžianti saulė palydima tyloje.

Achmelvich, Highland. Tai – trijų mylių (4,8 km) ilgio paplūdimys esantis nuošaliame vakariniame Škotijos krante šalia Loch Inver žvejų miestelio. Keliolika metų iš eilės šis paplūdimys didžiuojasi Mėlynąja vėliava*. Achmelvich iš tiesų yra ne vienas, o keli nedideli paplūdimiai, esantys tarp akmeninių baseinų ir iškyšulių. O netoliese išvysite Suilven kalną, suteikiantį dar daugiau šarmo pakrantės peizažui.

Three Cliffs Bay, Gower pusiasalis, Glamorgan. Šio paplūdimio pavadinimas kilo nuo trijų klinties uolų įlankos pakraštyje. Tolumoje išvysite Pennard pilies griuvėsius, nuo kurių įlanka atrodo dar pasakiškiau. Beje, būdami paplūdimyje saugokitės potvynio – kai kurios pakrantės vietos gali būti užlietos, o čia nedirba nė vienas gelbėtojas.

St. Ives paplūdimys. Ši vieta atrodo tokia pat sena, kaip ir St. Ives miestelį supančios kalvos. Tačiau vakarų Cornwall esantis St. Ives jums pasiūlys ne tik dvi puikias meno galerijas, vaizdingas akmenimis grįstas gatveles ar jaukius pub'us, siūlančius stiprų sidrą, kuris jus išvers iš kojų jau po pirmos pintos, bet ir vieną gražiausių D. Britanijos įlankų. Kur apsistoti: „Primrose Valley Hotel“ šalia Porthminister Beach siūlo erdvius, šviesius bei moderniai apstatytus kambarius su vaizdu į jūrą nuo £90. Kelionė iš Londono: Iš Paddington į St. Ives nuvyksite per 5 val. 15 min., o bilietą į abi puses iš anksto įsigysite nuo £30, firstgreatwestern.co.uk.

PASLAPTINGIAUSI

Marloe Sands, Pembrokeshire. Jei ieškote aštresnių vaizdų nei baltas smėliukas ir banguojanti jūra, jei mėgstate dramatiškus peizažus – ši pietvakarių Velso pakrantė kaip tik jums. National Trust organizacijai priklausančiame paplūdimyje rasite daugybę atokių, beveik privačių įlankų, kuriose galima surengti ypatingai romantiškus piknikus, nes besileidžianti ar patekanti saulė čia atrodo itin įspūdingai. Ne veltui šį paplūdimį kino filmams (pvz. Snow White and the Huntsman) dažnai renkasi garsiausi Holivudo režisieriai.

Canford Cliffs Chine, Poole, Dorset. Tarp Branksome ir Flaghead kalnų keterų esantis Mėlynosios vėliavos* paplūdimys – gerai saugoma vietinių gyventojų paslaptis, kur jie slepiasi nuo turistų antplūdžio vasarą. Paplūdimyje yra viskas, ko gali prireikti – tualetai, gelbėtojai, kioskelis, tačiau nė ženklo kitus, populiaresnius paplūdimius užplūstančios turistų minios.

Stone Bay, Broadstairs, Kent. Broadstairs atvykėliams siūlo septynias smėlėtas įlankas. Ir, kol dauguma poilsiautojų renkasi gyvą ir triukšmingą Viking įlankos paplūdimį, geriau šias vietoves pažįstantys lankytojai slepiasi Mėlynąja vėliava* įvertintame Stone paplūdimyje. Šią ramią įlanką supa uolos, o į ją pateksite stačiais laipteliais arba pakrante nuo Viking įlankos.

West Wittering, West Sussex. Šiuos smėlynus pasieksite keliaudami per atvirą Sussex kaimo kraštovaizdį, o automobilį galite palikti švariai nušienautos žolės plotuose, šalia 54 akrus (beveik 22 hektarus) užimančio paplūdimio. Jūroje su bangomis galynėjasi jėgos aitvarai, o seklios įlankos tiesiog kviečia pliuškentis esant atoslūgiui. Pasislėpkite už vienos iš smėlio kalvų ir jūsų niekas nė nepastebės ištisą dieną. Vieninteliai patogumai poilsiautojams – kavinukė, dušai bei tualetai. 

Frinton on Sea, Essex. Be ledų kiosko čia daugiau nieko nerasite, o tai reiškia – jokios minios bei šiukšlių. Iš paplūdimio elegantiška pakrante pasieksite Connaught aveniu, žinomą kaip Rytų Anglijos Bond Street.

Southwold Denes, Suffolk. Atokus Mėlynosios vėliavos paplūdimys tęsiasi nuo Blyth upės žiočių pietuose iki Southwold miestelio šiaurėje. Dieną čia praleisite laukinių gėlių apsuptyje, o ramybę kopose sudrums nebent vienas kitas praeivis.

Lunan įlanka, Angus. Tai – viena didžiausių smėlio sankaupų Angus apylinkėse. Šiame paplūdimyje beveik nerasite jokių patogumų, tačiau banglentininkams, paukščių stebėtojams, žvejams ar raiteliams tai netrukdo. Beje, po audrų čia galite rasti agatų ar kitų pusbrangių akmenų, o norėdami pasivaikščioti pakilkite į ant kalvos esančius Raudonosios pilies (Red Castle), pastatytos XII a., griuvėsius. 

Littlehampton paplūdimys. Dvi nuostabios paplūdimio kavinės, projektuotos garsių D. Britanijos architektų – „The West Beach Café“ (architektas Asif Khan) bei „The East Beach Café“ (architektas Thomas Heatherwick), šį paplūdimį paverčia gurmanų rojumi. Pasistiprinę žuvimi ir bulvytėmis (fish and chips) ar kiek prašmatnesniais patiekalais, vėliau mėgausitės vienu ramiausių paplūdimių pietinėje šalies pakrantėje. Taip pat nepamirškite apsilankyti kritikų liaupsinamoje „Towner Gallery“ netoliese esančiame Eastbourne.
Kur apsistoti: Už £8 nakčiai galite apsistoti nedideliame žaviame „Slindon“ kempinge, esačiame soduose tarp Arundel ir Chichester. Tel. 01243 814387. Kelionė iš Londono: Iš Victoria traukinių stoties vykite į Littlehampton, kelionė trunka 1 val. 40 min., išankstinio bilieto kaina į abi puses – nuo £18.40, southernrailway.com.

Lundy salos (Lundy Island) paplūdimys. Nacionalinei gamtos apsaugos agentūrai (The Landmark Trust) priklausančioje saloje, Bristol Channel viduryje, nerasite nei viešbučių, nei greito maisto užkandinių. Tačiau čia galite neskubėdami vaikščioti pakrante, laipioti uolomis, nardyti ar stebėti laukinę tiek sausumos, tiek ir vandenų gamtą bei gyvūniją. Kur apsistoti: Rinkitės vieną iš 23 Landmark Trust siūlomų pastogių svečiams. Galite nakvoti švyturyje, pilyje ar specialiai vienišiams pritaikytoje buvusioje kiaulidėje:). Nakvynės kaina nuo £29. Tel. 01628 825925, landmarktrust.org.uk. Kelionė iš Londono: Iš Paddington stoties vykite į Barnstaple. Kelionė trunka 4 valandas, išankstinių bilietų į abi puses kaina nuo £24. Kelionė taksi iš Barnstaple į Bideford truks apie 20 minučių, o iš čia Lundy salą pasieksite keltu (2 valandos; antradieniais, ketvirtadieniais bei penktadieniais vasaros mėnesiais; rugpjūtį keltai taip pat kursuoja trečiadieniais). Bilieto kaina į abi puses – £56. Vietoje kelto galite rinktis ir sraigtasparnį. firstgreatwestern.co.uk, lundyisland.co.uk.

Priory įlankos (Priory Bay) paplūdimys. Wight saloje rasite ne vieną puikų paplūdimį, bet, kaip visada, geriausias yra tas, kuris labiausiai paslėptas. Priory įlanka yra rytinėje salos dalyje šalia Sandview, o čia esantį paplūdimį pasieksite iš „Priory Bay“ viešbučio. Kur apsistoti: Jau minėtas „Priory Bay“ viešbučio valdos užima 70 akrų (28 ha) teritoriją, o svečiams siūlo įvairius paslaugų paketus. Už £25 nakčiai galima išsinuomoti privatų kotedžą, tiesa, be maitinimo. Kelionė iš Londono: Iš Waterloo vykite į Portsmouth Harbour. Kelionė trunka 1 val. 30 min., o bilieto kaina į abi puses ne piko metu kainuos nuo £32.10. Iš čia keltu (40 min., bilietai nuo £15.40) pasieksite Fishbourne. Kelionė taksi iki Prioty Bay užtruks 15 minučių.

Slapton Sands paplūdimys. Nors smėlio čia nerasite, tačiau šis paplūdimys vertas kelių poilsio dienų, ypač jei ieškote ramybės bei privatumo nuostabiose, bet perpildytose Devon pakrantėse. Iš vienos pusės Slapton Sands skalauja jūra, iš kitos – gėlo vandens ežeras.
Kur apsistoti: „Seabreeze“ viešbučio baltai mėlyni kambariai bei nuolatinis jūros ošimas primena nuošalią Graikijos salą. Kambario kaina – nuo £70 nakčiai. Tel: 01548 580697, seabreezebreaks.com. Iš Londono: Kelionė iš Paddington į Totnes trunka 2 val. 50 min. Išankstinio bilieto į abi puses kaina prasideda nuo £26.50, firstgreatwestern.co.uk.

AKTYVIAM POILSIUI

Watergate įlanka, Cornwall. Čia esanti Extreme Academy siūlo daugybę pramogų adrenalino fanatikams, o polo mėgėjai neturėtų praleisti kasmetinių paplūdimio polo rungtynių su šampanu bei kepsniais ant grotelių.  Watergate Bay Hotel & Extreme Academy, 01637 860 543, watergatebay.co.uk.

Brighton, East Sussex. Tai – vieta, kurioje atletai treniravosi 2012 m. olimpinėms žaidynėms. Čia esantis Yellowave sporto klubas siūlo šešias paplūdimio tinklinio aikšteles, kurios gali būti paverstos į dvi „penki prieš penkis“ paplūdimio futbolo ar regbio aikšteles arba vieną tarptautinių standartų paplūdimio futbolo aišktę. Taip pat čia galima žaisti badmintoną, frisbį ir t.t. Pramogos siūlomos įvairaus amžiaus bei įvairios patirties žmonėms – nuo naujokų iki profesionalų. 01273 672222, yellowave.co.uk; aikštelės nuoma nuo £18 valandai.
 
Tiree sala, Inner Hebrides. Keturios valandos kelio nuo vakarinės Škotijos pakrantės, šiaurėje nuo Glasgow yra Tiree sala, tiesiog sukurta vandens sporto mėgėjams. Patyrę treneriai jus išmokys visko – nuo jėgos aitvarų iki banglenčių ar burlenčių valdymo. 01879 220399, wilddiamond.co.uk.

Woolacombe, Devon. Trijų mylių (4,8 km) ilgio Mėlynosios vėliavos* paplūdimys jau seniai tapo banglenčių bei kitų aktyvaus vandens sporto mėgėjų Meka. 

Sandbanks, Poole, Dorset. Jei sugebėsite palikti švarutėlį pakrantės smėlį, šio paplūdimio vandenyse jūsų laukia nemažai pramogų. Čia esanti „The Water Sports Academy“ siūlo išbandyti viską – nuo banglenčių iki kajakų ar vandens slidžių. Taip pat galite įsivaizduoti esantys prabangiajame St. Tropez kurorte ir mėgautis atsiveriančiu Poole uosto vaizdu iš prabangių katamaranų ar motorinių valčių.  Pakrantės vandenys yra akylai saugomi gelbėtojų nuo gegužės iki rugsėjo mėnesių.

VANDENS SPORTUI

Polzeath paplūdimys, Cornwall. Šis vienas geriausių ir švariausių Cornwall paplūdimių yra puiki vieta pradedantiesiems banglentininkams. „The Surf's Up Surf School“ čia veikia jau beveik 17 metų, o patyrę instruktoriai, tarp kurių yra ir profesionalus treneris iš Naujosios Zelandijos Kelly O'Toole, padės tiek pirmą kartą ant banglentės besistojantiesiems, tiek  patyrusiems banglentininkams.  
 
Llangennith, Gower pusiasalis, Glamorgan. Tris mylias (4,8 km) vakarinėje Gower pusiasalio dalyje besitęsiantis paplūdimys siūlo ne tik nuostabius vaizdus į Burry Holms salą, bet ir tobulas sąlygas banglentininkams. Čia esanti „The Welsh Surfing Federation Surf School“ septynias dienas per savaitę ištisą vasarą užsiima visiškų naujokų mokymu. Welsh Surfing Federation Surf School, 01792 386426, wsfsurfschool.co.uk.

Sennen Cove, Cornwall. Tai – viena geriausių vietų banglentininkams visoje Jungtinėje Karalystėje. Žaliomis kalvomis bei kopomis apsuptas paplūdimys skalaujamas tiek didelių (šiaurinėje dalyje), tiek ir mažesnių bangų – visų lygių banglentininkai ras sau tinkamą bangą.

Strathy įlanka, Thurso, Highlands. Šiaurinėje pakrantėje į vakarus nuo Thurso esantis paplūdimys pakeri ne tik kvapą gniaužiančiomis apylinkėmis, bet ir patikimu vėju – čia bangos kyla net ir tada, kai vanduo kiek toliau į vakarus yra lygus it stiklas.

Saltburn, Cleveland, North Yorkshire. Jau daugiau nei 30 metų banglentininkai renkasi šiame paplūdimyje. Pradedantiesiems siūloma vengti Huntcliffe uolų ir verčiau rinktis bangų mūšą esančią arčiau kranto. 

ŠEIMYNINĖMS IŠVYKOMS

Ramsgate Main Sands, Ramsgate, Kent. Tai – tradicinis Mėlynosios vėliavos* paplūdimys, kuriame nuolat patruliuoja gelbėtojai, švarą prižiūri inspekcija, o šunis vasaros mėnesiais vestis draudžiama. Šalimais yra Karališkasis uostas (Royal Harbour), užkandinės, atrakcijonai vaikams. Kiekvieną rugpjūčio antradienį Ramsgate Society organizuoja persirengėlių išvykas į šalia esančias uolas bei uostą. Ramsgate-society.org.uk, portoframsgate.co.uk

Bigbury-on-Sea, Devon. Nuošalus auksinio smėlio bei šilto vandens paplūdimys, apsuptas žemų uolų. Šalia yra Burgh sala, kurioje XX a. trečiajame dešimtmetyje laiką leido Agatha Christie bei Noel Coward. Atoslūgio metu salą pasieksite smėlėtu ruožu, o vandeniui pakilus teks laukti jūros traktoriaus dideliais ratais.

West Beach, Clacton-on-Sea, Essex. Smėlėtą Mėlynosios vėliavos* paplūdimį supa tradicinio vasaros kurorto šviesos bei šurmulys. Tėveliams su mažais vaikais siūloma užsukti į paplūdimio patrulių būstinę bei pasiimti spalvotas apyrankes savo atžaloms – taip bus lengviau juos surasti net ir pasimetus paplūdimio minioje. 

Tunnels paplūdimys, Ilfracombe, Devon. Kadaise čia buvo slapti tuneliai, jungiantys Ilfracombe miestelio centrą su uždara įlanka. Dabar šis privatus paplūdimys vilioja visus, vertinančius saugias maudynes bei švarų smėlį. tunnelsbeaches.co.uk; suaugusiems £1.95, 3-15 m. amžiaus vaikams £1.75, bilietas visai šeimai nuo £6.50.

Central Beach, Cleethorpes, Lincolnshire. Cleethorpes – tikras rojus smėlio pilių mėgėjams. Seneliams pasiūlykite pasivaikščioti po Victorijos sodus bei pasigrožėti kriokliu, o patys su vaikais šokite į garvežiuką, puškuojantį palei pakrantę. Šiame Mėlynosios vėliavos* paplūdimyje kiekvieną vasaros trečiadienį 11.30 vyksta nemokami Punch ir Judy lėlių pasirodymai bei balionų šou. Šis nedidutis Mėlynąja vėliava* įvertintas paplūdimys – puiki vieta visos šeimos linksmybėms. Kiekvieną vasarą čia veikia pramogų parkas, o jei oras nepalankus maudynėms, netoli paplūdimio galite pliuškentis baseine su dirbtinėmis bangomis – Beacon Leisure Centre, Lammerlaws Road (01592 583383; fifeleisure.org.uk), suaugusiems £2.90, jaunesniems nei 17 metų – nemokamai.

Weston-super-Mare, Somerset. Šis paplūdimys garsėja asilėliais, kurie savo kanopų pėdsakus smėlyje palieka nuo 1886-ųjų. Pridėkite žiemos sodus, kartingą, mini geležinkelį bei akvariumą su povandeniniu tuneliu – tikriausiai geresnės kombinacijos šeimos išvykai būti negali. visitsomerset.co.uk, grandpier.co.uk, seaquarium.co.uk.

MAUDYNĖMS

Tyrella, Down grafystė. Platūs ir plokšti Tyrella smėlynai tęsiasi pakrante už vėją blokuojančių kopų. Čia patruliuojantys gelbėtojai užtikrins, kad permatomame vandenyje pliuškensitės saugiai.

Broughty Ferry, Dundee. Besislepiantis už senovinės pilies, šis smėlėtas paplūdimys yra pagrindinė vietos gyventojų vasaros maudynių vieta. Švarus vanduo, specialios maudymuisi skirtos vietos bei nuolat budintys gelbėtojai nenuvils nė vieno. Beje, jei jums pasiseks, išvysite ir vandeniu besidžiaugiančius delfinus.

Blackpool Sands, Devon. Tai – vienas geriausių Devon Mėlynosios vėliavos paplūdimių. Maždaug mylią (1,6 km) besitęsiantį smėlio ruožą supa stačios medžiais apaugusios uolos. Blackpool Sands yra tobula vieta maudynėms bei pradedantiesiems nardytojams.

Ballygally, Antrim grafystė. Čia švarus ir skaidrus vanduo – garantuotas, o žvelgdami atgal nuo kranto išvysite 1625-aisiais metais pastatytą Ballygally pilį, kurioje dabar įsikūręs viešbutis (028 2858 1066, hastingshotels.com/ballygally-castle).

West Kirby, Wirral, Merseyside. Šis vos 300 metrų ilgio paplūdimys vilioja žibančiu minkštu smėliu. Gelbėtojai akylai prižiūri, kad vandens sporto mėgėjai prie kranto nepriplauktų arčiau nei 100 metrų, todėl pliuškentis vandenyje galėsite be baimės. 

Three Shells paplūdimys, Southend-on-Sea, Essex. Tai – nuostabaus grožio paplūdimys, esantis netoli miestelio centro. Vasarą ši vieta yra tvarkoma kiekvieną dieną – šis paplūdimys yra laimėjęs Quality Costal apdovanojimą. Jūros druskas nusiplausite po vienu iš dušų, o paskui galėsite atsigaivinti kava, sumuštiniais ar spurgomis iš šalia veikiančios kavinės.

STOVYKLAUTOJAMS

Clachtoll paplūdimys, Škotija. Čia atrasite mažytį Viduržemio jūros pakrantės lopinėlį su tarp pirštų gurgždančiu švelniu baltu smėliu, kuris nuostabiai žėri šviečiant saulei. Vienintelis nepatogumas – stiprus vėjas, tad pasirūpinkite patvariomis palapinėmis.

Cnip Grazing, Škotija. Pasitikdami patekančią saulę vakariniame Lewis krante jausitės lyg būdami pasaulio pakraštyje. Tylą ir ramybę čia drumsčia tik nesibaigianti bangų mūša. Grįžę namo draugams dar ilgai pasakosite, kaip leidote dienas ten, kur baigiasi pasaulis stebėdami pasakiško grožio saulėtekius.

Kintra Farm, Škotija. Islay salos, garsėjančioje vienu geriausiu škotišku viskiu, vakaruose yra įsikūrusi Kintra ferma. Jai priklauso dalis pakrantės su nuostabiomis žole apaugusiomis kopomis. Išskleiskite savo palapinę kopų papėdėje ar, jei nebijote plaukus taršančio sūraus vėjo, arčiau vandens ir grožėkitės atsiveriančia kranto panorama.

Cae Du, Velsas. Toli nuo minios, nuostabus jūros vaizdas, idiliškas ir tvarkingas – taip galima apibūdinti Cae Du paplūdimį Velse. Tačiau ten nuvykus suprasi, kad šių apibūdinimų – negana. Jei didžiausias jūsų troškimas yra pabėgti nuo civilizacijos ir jos keliamo triukšmo, atvykite čia ir ilsėkitės užliūliuoti bangų mūšos.

Trijų uolų įlanka (Three Clifs Bay), Velsas. Ši įlanka – neabejotinai viena gražiausių vietų Gower pusiasalyje. Apskritą smėlio paplūdimį supa uolos – nepamirškite pasiimti fotoaparato šiam rojaus kampeliui įamžinti.

Troytown Farm, Scilly salos. Tolimiausioje vakarinės D. Britanijos pakrantėje Siclly salose esantis Pereglis paplūdimys nepaliks abejingų. Purslai, tykštantys ant pakrantės uolų, lenktas smėlio ruoželis ir milijonai nakties dangų nušviečiančių žvaigždžių tiesiog prašosi būti įrašomi į romantiškos išvykos ar atostogų prie laužo planą.

Tregenda Farm, Cornwall. Šią fermą supa kaimo kraštovaizdis, tačiau pagrindinis gyvenimas vyksta šalia esančiame Maenporth paplūdimyje. Išvyka į šį Cornwall pietuose esantį paplūdimį ypač patenkintos bus jūsų atžalos – čia daug vietos žaidimams kamuoliu, aitvarų leidimui ar pasivažinėjimui dviračiais.

Eweleaze Farm, Dorset. Kempingas su privačiu paplūdimiu Dorset'e, kupiname Jūros periodo fosilijų. Eweleaze fermoje galite įsigyti organiškų maisto produktų bei kepinių, paskanauti kasdien pateikiamų gardžių patiekalų. Čia leidžiama kurti laužus, o ranka pasiekiamas paplūdimys vilioja sekliu vandeniu ir tobula vieta šeimos atostogoms. Eweleaze kempingas veikia tik rugpjūčio mėnesį, tačiau kiek toliau įkurta vieta poilsiautojams, atvykstantiems liepą – iš šio kempingo iki paplūdimio kursuoja autobusas.

Overstrand, Norfolk. Ant uolų Norfolk pakrantėje įkurta “Go Camping” stovyklavietė poilsiautojus vilioja nuostabiais vaizdais į jūrą bei uolų papėdėje besidriekiančiu smėlėtu krantu. Vaikai Overstrand paplūdimį gali pasiekti nusikabaroję žemyn uolomis, o suaugusieji – takeliais, vedančiais iš šalia esančios automobilių stovėjimo aikštelės. Jei nusibodo poilsis palapinėje, per 40 minučių pėščiomis pasieksite Cromer pajūrio miestelį.

*Mėlyna vėliava - gerą paplūdimio kokybę žymintis ženklas.

 

Straipsnio komentarai

 • "berastems vistoms, kaip jus nebutinas papludimys - galit ir gale darzo smelyneli pasiturkst kaip zvirbliai."prajuokinot:))
  10. dina // Rugsėjo 20, 2013 // 10:33
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Sigita Janelionyte - mwnt beach, Walse <br> <br>Kristina ZaVi - West Wittering Beach , beveik kaip Palanga <br> <br>Virginia Saikovska - Cornwall and only! <br> <br>Mantas Skridliauskas - gal zinot kaip ten Suttone?:) <br> <br>Kristina Guntulytė - Newquay arba st ives <br> <br>Skirmantas Kaziliūnas - Suttone tai žiauriai gerai, bei žinok, Makrofely tikrai 18 kartų geriau <br> <br>Giedre Kindsfater - nuvaziuokite i Mudeford , rasite Nida:) Tiesa , reikes persikelti su laiviuku (keltu) uz pora svaru apie penkias minutes i pusiasali. Nuo Londono nera toli, 100 myliu. Visiskai nereali vieta, pries plaukiant galite nusipirkti sviezios zuvies ar kraba ten vietoje, pacioje saloje mazas restoranelis, visur kopos, smelis, nameliai, paejus toliau, visiskai tuscias papludimys ilgiausias, plius kalnas, kur galima vaiksciot, vaziuot dviraciais, vaizdai atsidaro nerealus, labai unikali vieta, tinka ir su vaikais, ir be ju:) isiveskit mudeford beach google ir paziurekite foto, nors paciam pamatyti visada efektyviau:) p.s. sorry, kad issipleciau:) <br> <br>Evelina Legeza - Overstrand, Norfolk arba Happisburgh, Norfolk
  9. AL // Liepos 6, 2013 // 16:59
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Jurgita Leistrumaite - Isle of Wight <br> <br>Jurate Smalinskiene - Land end :)) <br> <br>Donata Karimi - Bournemouth - nuostabus vaizdai, smeletas papludimys.... tiesiog super! <br> <br>Giedre Kindsfater - As visai suprantu, kad Cornwall , Lake District ir tt yra nuostabios vietos, taciau jei gyvenate Londone, i Mudeford galima nusokti vienai dienai, kai i Land's End reikia jau prisiruosti. Beje, cia salia Bournemouth, taciau skirtingai nuo to nuostabaus miesto, nera tokio srauto zmoniu, ir is vis, kiek buvau, lietuviskai ne karto negirdejau snekant, tokia hidden place:) Foto, jei kam idomu: http://karolegirl.com/2012/09/06/chewton-glen-viesbutis-prie-juros-antra-diena/ <br> <br>Indy Mi - Bournemouth, Sandbanks, Purbeck, Swanage, Corfe Castle ir Isle of White - sitie visi yra vienoj vietoj netoli viens kito. Melynos veliavos papludymiai. Daug pramogu, jei bapkiu turit. <br> <br>Saulius Pivorius - Newquay papludimiai superiniai
  8. Dar papludymiu pasiulymai is Facebook // Liepos 6, 2013 // 16:57
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Labai dekoju uz tikrai idomia info,labai sudomino kai kurios vietos.Man cia viskas aisku ir suprantama,pagal pavadinima galima susirasti ir issamiau
  7. Viktorija // Liepos 5, 2013 // 22:12
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • berastems vistoms, kaip jus nebutinas papludimys - galit ir gale darzo smelyneli pasiturkst kaip zvirbliai.
  6. vistoms Nr.1 ir Nr.2 // Liepos 5, 2013 // 14:56
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Skegness gan neblogas papludymis seimai...geresnis nei Hunstanton.great yarmoth irgi smeliukas visam papludymi o jus cia priraset kazkokias salas ir kur vaziuot n myliu
  5. sergejus // Liepos 5, 2013 // 12:56
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Jiem matai nepatiko, kad "papludimys", "ilanka", Skotija ir Velsas lietuviskai parasyti. Viskas kita juk angliskai. Nesusiprateliai. "Meta nesamone" jam(idomu kaip nesamones metimas atrodo). O kita iskart puola pritarti, nors neatrodo kad perskaite.
  4. Jo // Liepos 5, 2013 // 07:30
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • taigi angliskai skliausteliuose arba visai neisversta. nesuprantu kur jus matot ta lietuviskuma:))
  3. arnas // Liepos 4, 2013 // 21:33
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Pritariu nr 1. ! Kas cia per pavadinimai aplamai is kur cia galima žinot apie ka kalba eina kai viskas lietuviskai parašyta?!
  2. Juste // Liepos 4, 2013 // 20:42
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • nepatinka kai rasot sulietuvintai. pavadinimus butu gerai kad rasytumet orginalai kalba. as vezdama i google map - man neranda tokiu pakranciu o meta nesamones...
  1. lt // Gegužės 25, 2013 // 14:30
  3
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • nepatinka kai rasot sulietuvintai. pavadinimus butu gerai kad rasytumet orginalai kalba. as vezdama i google map - man neranda tokiu pakranciu o meta nesamones...
  1. lt // Gegužės 25, 2013 // 14:30
  3
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Pritariu nr 1. ! Kas cia per pavadinimai aplamai is kur cia galima žinot apie ka kalba eina kai viskas lietuviskai parašyta?!
  2. Juste // Liepos 4, 2013 // 20:42
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • taigi angliskai skliausteliuose arba visai neisversta. nesuprantu kur jus matot ta lietuviskuma:))
  3. arnas // Liepos 4, 2013 // 21:33
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Jiem matai nepatiko, kad "papludimys", "ilanka", Skotija ir Velsas lietuviskai parasyti. Viskas kita juk angliskai. Nesusiprateliai. "Meta nesamone" jam(idomu kaip nesamones metimas atrodo). O kita iskart puola pritarti, nors neatrodo kad perskaite.
  4. Jo // Liepos 5, 2013 // 07:30
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Skegness gan neblogas papludymis seimai...geresnis nei Hunstanton.great yarmoth irgi smeliukas visam papludymi o jus cia priraset kazkokias salas ir kur vaziuot n myliu
  5. sergejus // Liepos 5, 2013 // 12:56
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • berastems vistoms, kaip jus nebutinas papludimys - galit ir gale darzo smelyneli pasiturkst kaip zvirbliai.
  6. vistoms Nr.1 ir Nr.2 // Liepos 5, 2013 // 14:56
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Labai dekoju uz tikrai idomia info,labai sudomino kai kurios vietos.Man cia viskas aisku ir suprantama,pagal pavadinima galima susirasti ir issamiau
  7. Viktorija // Liepos 5, 2013 // 22:12
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Jurgita Leistrumaite - Isle of Wight <br> <br>Jurate Smalinskiene - Land end :)) <br> <br>Donata Karimi - Bournemouth - nuostabus vaizdai, smeletas papludimys.... tiesiog super! <br> <br>Giedre Kindsfater - As visai suprantu, kad Cornwall , Lake District ir tt yra nuostabios vietos, taciau jei gyvenate Londone, i Mudeford galima nusokti vienai dienai, kai i Land's End reikia jau prisiruosti. Beje, cia salia Bournemouth, taciau skirtingai nuo to nuostabaus miesto, nera tokio srauto zmoniu, ir is vis, kiek buvau, lietuviskai ne karto negirdejau snekant, tokia hidden place:) Foto, jei kam idomu: http://karolegirl.com/2012/09/06/chewton-glen-viesbutis-prie-juros-antra-diena/ <br> <br>Indy Mi - Bournemouth, Sandbanks, Purbeck, Swanage, Corfe Castle ir Isle of White - sitie visi yra vienoj vietoj netoli viens kito. Melynos veliavos papludymiai. Daug pramogu, jei bapkiu turit. <br> <br>Saulius Pivorius - Newquay papludimiai superiniai
  8. Dar papludymiu pasiulymai is Facebook // Liepos 6, 2013 // 16:57
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Sigita Janelionyte - mwnt beach, Walse <br> <br>Kristina ZaVi - West Wittering Beach , beveik kaip Palanga <br> <br>Virginia Saikovska - Cornwall and only! <br> <br>Mantas Skridliauskas - gal zinot kaip ten Suttone?:) <br> <br>Kristina Guntulytė - Newquay arba st ives <br> <br>Skirmantas Kaziliūnas - Suttone tai žiauriai gerai, bei žinok, Makrofely tikrai 18 kartų geriau <br> <br>Giedre Kindsfater - nuvaziuokite i Mudeford , rasite Nida:) Tiesa , reikes persikelti su laiviuku (keltu) uz pora svaru apie penkias minutes i pusiasali. Nuo Londono nera toli, 100 myliu. Visiskai nereali vieta, pries plaukiant galite nusipirkti sviezios zuvies ar kraba ten vietoje, pacioje saloje mazas restoranelis, visur kopos, smelis, nameliai, paejus toliau, visiskai tuscias papludimys ilgiausias, plius kalnas, kur galima vaiksciot, vaziuot dviraciais, vaizdai atsidaro nerealus, labai unikali vieta, tinka ir su vaikais, ir be ju:) isiveskit mudeford beach google ir paziurekite foto, nors paciam pamatyti visada efektyviau:) p.s. sorry, kad issipleciau:) <br> <br>Evelina Legeza - Overstrand, Norfolk arba Happisburgh, Norfolk
  9. AL // Liepos 6, 2013 // 16:59
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • "berastems vistoms, kaip jus nebutinas papludimys - galit ir gale darzo smelyneli pasiturkst kaip zvirbliai."prajuokinot:))
  10. dina // Rugsėjo 20, 2013 // 10:33
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Jurgita Leistrumaite - Isle of Wight <br> <br>Jurate Smalinskiene - Land end :)) <br> <br>Donata Karimi - Bournemouth - nuostabus vaizdai, smeletas papludimys.... tiesiog super! <br> <br>Giedre Kindsfater - As visai suprantu, kad Cornwall , Lake District ir tt yra nuostabios vietos, taciau jei gyvenate Londone, i Mudeford galima nusokti vienai dienai, kai i Land's End reikia jau prisiruosti. Beje, cia salia Bournemouth, taciau skirtingai nuo to nuostabaus miesto, nera tokio srauto zmoniu, ir is vis, kiek buvau, lietuviskai ne karto negirdejau snekant, tokia hidden place:) Foto, jei kam idomu: http://karolegirl.com/2012/09/06/chewton-glen-viesbutis-prie-juros-antra-diena/ <br> <br>Indy Mi - Bournemouth, Sandbanks, Purbeck, Swanage, Corfe Castle ir Isle of White - sitie visi yra vienoj vietoj netoli viens kito. Melynos veliavos papludymiai. Daug pramogu, jei bapkiu turit. <br> <br>Saulius Pivorius - Newquay papludimiai superiniai
  1. Dar papludymiu pasiulymai is Facebook // Liepos 6, 2013 // 16:57
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Labai dekoju uz tikrai idomia info,labai sudomino kai kurios vietos.Man cia viskas aisku ir suprantama,pagal pavadinima galima susirasti ir issamiau
  2. Viktorija // Liepos 5, 2013 // 22:12
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Skegness gan neblogas papludymis seimai...geresnis nei Hunstanton.great yarmoth irgi smeliukas visam papludymi o jus cia priraset kazkokias salas ir kur vaziuot n myliu
  3. sergejus // Liepos 5, 2013 // 12:56
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • berastems vistoms, kaip jus nebutinas papludimys - galit ir gale darzo smelyneli pasiturkst kaip zvirbliai.
  4. vistoms Nr.1 ir Nr.2 // Liepos 5, 2013 // 14:56
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Pritariu nr 1. ! Kas cia per pavadinimai aplamai is kur cia galima žinot apie ka kalba eina kai viskas lietuviskai parašyta?!
  5. Juste // Liepos 4, 2013 // 20:42
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Sigita Janelionyte - mwnt beach, Walse <br> <br>Kristina ZaVi - West Wittering Beach , beveik kaip Palanga <br> <br>Virginia Saikovska - Cornwall and only! <br> <br>Mantas Skridliauskas - gal zinot kaip ten Suttone?:) <br> <br>Kristina Guntulytė - Newquay arba st ives <br> <br>Skirmantas Kaziliūnas - Suttone tai žiauriai gerai, bei žinok, Makrofely tikrai 18 kartų geriau <br> <br>Giedre Kindsfater - nuvaziuokite i Mudeford , rasite Nida:) Tiesa , reikes persikelti su laiviuku (keltu) uz pora svaru apie penkias minutes i pusiasali. Nuo Londono nera toli, 100 myliu. Visiskai nereali vieta, pries plaukiant galite nusipirkti sviezios zuvies ar kraba ten vietoje, pacioje saloje mazas restoranelis, visur kopos, smelis, nameliai, paejus toliau, visiskai tuscias papludimys ilgiausias, plius kalnas, kur galima vaiksciot, vaziuot dviraciais, vaizdai atsidaro nerealus, labai unikali vieta, tinka ir su vaikais, ir be ju:) isiveskit mudeford beach google ir paziurekite foto, nors paciam pamatyti visada efektyviau:) p.s. sorry, kad issipleciau:) <br> <br>Evelina Legeza - Overstrand, Norfolk arba Happisburgh, Norfolk
  6. AL // Liepos 6, 2013 // 16:59
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Jiem matai nepatiko, kad "papludimys", "ilanka", Skotija ir Velsas lietuviskai parasyti. Viskas kita juk angliskai. Nesusiprateliai. "Meta nesamone" jam(idomu kaip nesamones metimas atrodo). O kita iskart puola pritarti, nors neatrodo kad perskaite.
  7. Jo // Liepos 5, 2013 // 07:30
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • taigi angliskai skliausteliuose arba visai neisversta. nesuprantu kur jus matot ta lietuviskuma:))
  8. arnas // Liepos 4, 2013 // 21:33
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • nepatinka kai rasot sulietuvintai. pavadinimus butu gerai kad rasytumet orginalai kalba. as vezdama i google map - man neranda tokiu pakranciu o meta nesamones...
  9. lt // Gegužės 25, 2013 // 14:30
  3
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • nepatinka kai rasot sulietuvintai. pavadinimus butu gerai kad rasytumet orginalai kalba. as vezdama i google map - man neranda tokiu pakranciu o meta nesamones...
  1. lt // Gegužės 25, 2013 // 14:30
  3
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Pritariu nr 1. ! Kas cia per pavadinimai aplamai is kur cia galima žinot apie ka kalba eina kai viskas lietuviskai parašyta?!
  2. Juste // Liepos 4, 2013 // 20:42
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Skegness gan neblogas papludymis seimai...geresnis nei Hunstanton.great yarmoth irgi smeliukas visam papludymi o jus cia priraset kazkokias salas ir kur vaziuot n myliu
  3. sergejus // Liepos 5, 2013 // 12:56
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Jurgita Leistrumaite - Isle of Wight <br> <br>Jurate Smalinskiene - Land end :)) <br> <br>Donata Karimi - Bournemouth - nuostabus vaizdai, smeletas papludimys.... tiesiog super! <br> <br>Giedre Kindsfater - As visai suprantu, kad Cornwall , Lake District ir tt yra nuostabios vietos, taciau jei gyvenate Londone, i Mudeford galima nusokti vienai dienai, kai i Land's End reikia jau prisiruosti. Beje, cia salia Bournemouth, taciau skirtingai nuo to nuostabaus miesto, nera tokio srauto zmoniu, ir is vis, kiek buvau, lietuviskai ne karto negirdejau snekant, tokia hidden place:) Foto, jei kam idomu: http://karolegirl.com/2012/09/06/chewton-glen-viesbutis-prie-juros-antra-diena/ <br> <br>Indy Mi - Bournemouth, Sandbanks, Purbeck, Swanage, Corfe Castle ir Isle of White - sitie visi yra vienoj vietoj netoli viens kito. Melynos veliavos papludymiai. Daug pramogu, jei bapkiu turit. <br> <br>Saulius Pivorius - Newquay papludimiai superiniai
  4. Dar papludymiu pasiulymai is Facebook // Liepos 6, 2013 // 16:57
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
Patvirtinimo kodas

Panašūs straipsniai