Gruodžio 9, 2017
Karališkos pramogos ant lietuviško ežero kranto
DOVILĖ ILEVIČIŪTĖ

Per penkiolika Londone praleistų metų sutikau daugybę Anglijoje gyvenančių lietuvių ir išklausiau šimtus istorijų. Dažnai pati sulaukiu ir užduodu klausimą: ko labiausiai ilgitės iš Lietuvos? Mamos, tėčio, artimųjų, draugų, cepelinų. Bet yra dar vienas itin išsiilgtas objektas, kurio, deja, nepasikviesi į svečius, neparsiveši lagamine ir neparagausi užsukęs į Bernelių Užeigą sostinės rytuose. Tai lietuviškas ežeras. Mes taip ilgimės ežerų veidrodinės ramybės, vandenyje atsispindinčių saulėlydžių, piknikų gamtoje ir maudynių lėtame ežero vandenyje.

Sakoma, kad už gyvenimo pasiekimus save ne tik reikia, bet ir būtina apdovanoti. Kaip jums pasiekimas – per valandą ir 56 minutes nubėgti šiek tiek daugiau nei 21 kilometrą? Taip, rudenį dalyvavau pirmajame savo gyvenime pusės maratono bėgime. O kitą rytą mėgavausi lietuviško ežero ramybe netoli Trakų įsikūrusiame Margio viešbutyje. Kone teleportacija: šeštadienis praleistas lietuje ir šaltyje Windsor’o bėgimo trasoje, o sekmadienis jau lietuviškoje pirtyje ant ežero kranto. Sakot, ką ten veikti žiemai artėjant, kai šalta, drėgna, lyja? Aš tikiu, kad gyvenime nereikia laukti trijų dalykų: laimėto milijono, laimingai pasibaigusios meilės ir gero oro.

PIRTIES RITUALAI

Vilniaus oro uoste mane pasitiko bičiulės. Užsiplepėjus net nepastebėjau, kad jau įsukame į Margio kiemą: viešbutis nuo Vilniaus įsikūręs apie 40 minučių kelio automobiliu, 7 km nuo Trakų ir garsios pilies, kurią, jei jau atvyksite su svečiais iš Anglijos, būtinai turėsite parodyti. Gera žinia ta, kad Margio kolektyvas ne tik jumis pasirūpins viešbučio teritorijoje, bet, pageidaujant, suorganizuos ekskursijas į Vilnių, Trakus ir visur kur tik reikia, jau nekalbant apie pasitikimus ir nuvežimus iki oro uosto. Išvis, jei kas niurzga, kad Lietuvoje aptarnavimo kokybė tai jau ne lygis – patikėkite, tokio malonaus, paslaugaus ir draugiško kolektyvo seniai neteko matyti.

Londonietes ir vilnietes sutikusi Aušra pakvietė jaustis kaip namuose. Mane, poemų ir kitų sweet nothings mėgėją, sužavėjo, jog tik įžengę į viešbučio priimamąjį svečiai gali išsitraukti kiekvienas jam skirtą novelę, specialiai sukurtą rašytojo pozityvisto Jeronimo Lauciaus. Mano vadinosi „Vienatvės sosto kambarys“. „Kiek daug tau nereikalingų daiktų, bereikšmių smulkmenų, kiek daug vardų, nevertų nei tavo dėmesio, nei širdies. O tu tam skyrei ir savo mintis, ir jausmus, viskam netaikydama principo, dovanojančio laisvę ir gyvenimo laiką: kur galima nuskristi, ten neverta važiuoti, kur galima nuvažiuoti, nereikia eiti. Nusišypsojusi sau, dar patobulini dabar jau atrastą, teikiantį džiaugsmą dėsnį – o gal ir eiti nebūtina, gal paprasčiau pasikviesti“. Argi nesimboliška?

Numetusios lagaminus kambaryje ir atsispyrusios baltų patalų vilionėms (nors po maratono ir kelionės taip norėjosi kristi į lovą ir iš jos nesikelti kelias paras) pajudėjome link pirmos lepinimosi vietos – pirties. Pirtis yra dar vienas objektas, kurio ilgimės mes, svečiose šalyse namus sukūrę. O pirtis ant ežero kranto – svajonių viršūnė. Ir tai supras tik Anglijos lietuviai, nes nieko panašaus čia nerandame. Taip, yra prabangūs viešbučiai, SPA, ežerai (kuriuose dažniausiai net negalima maudytis, o jais tik pasigrožėti), bet nieko panašaus į tas pirtis. Netgi viena iš populiariausių Londonietės tinklapio forumo temų – „Ar yra Londone pirtis“? Tikrai tokios nėra. Nes nėra ežero, nėra tradicijų, nėra medinio liepto, ant kurio gera prisėsti ir įmerkti kojas į tyvuliuojantį vandenį. 

Margyje pirtį galima išsinuomoti pagal poreikius – kelioms valandoms ar visam vakarui. Lauko pirties nameliai, įsikūrę šiek tiek toliau nuo pagrindinio viešbučio, tad norintiems privatumo geriau nebūna: ramybės niekas nedrums, o jei kažko prireiks – tereikia paskambinti telefonu ir Margio kolektyvas išpildys jūsų norus. Išsipėrėm beržinėmis vantomis, karštyje palikome visas miesto dulkes ir taip įkaitome, kad net įsidrąsinome įlįsti į ledinį ežero vandenį. Grilyje keptos vaišės laukė čia pat esančioje pirties salėje.

Nesu didžiulė pirčių mėgėja, tačiau kalbama apie jų gydomąją ir atpailaiduojančią galią, tad tikrai kartais verta pasikaitinti. Norintiems sužinoti daugiau apie pirčių kultūrą, tradicijas, medaus, druskų, vantų vanojimo procedūras, žolelių arbatų gėrimo ceremonijas Margio kolektyvas parūpins profesionalų pirtininką. Yra ir angliškai kalbančių pirtininkų, tad tikrai ne bėda, jei planuojate beržine vanta gerai išvanoti draugą angliakalbį ir dar prie viso to supažindinti su lietuviškais pirčių ritualais.

GURMANIŠKI MALONUMAI

Margio viešbutį supa ne tik ežeras, bet ir ramybė, privatumas, gaivus pušyno oras. Čia galima išsinuomoti ir viešbučio kambarius, ir atskiras dviaukštes vilas, su didelėmis terasomis: įsivaizduoju kaip fantastiška juose vasaros vakarais, įsisupus į pledą gurkšnoti žolelių arbatą ir mėgautis lietuviško ežero ir pušyno kraštovaizdžiu. 

Viešbutis svečius priima ir su gyvūnais. Tad jūsų numylėtam šuniukui nebereikės liūdnomis akimis žiūrėti pro virtuvės langą ir laukti, kada grįš šeimininkai. Jis turi galimybę atostogauti drauge su jumis (žinoma, reikės laikytis švaros ir tvarkos taisyklių). Beje, vasara Margio teritorijoje vyksta Anglijos karalienės numylėtinių valų korgių paroda. Veislė juk karališka, tad į šią šventę tiek dalyviai, tiek žiūrovai atvyksta pasitempę, moterys pasipuošusios skrybėlaitėmis.

Renginių ir veiklos Margyje netrūksta bet kokiu metų laiku: mėgstantiems aktyvų poilsį čia įrengtos teniso, tinklinio, krepšinio aikštės. Galima išsinuomoti valtis, leisti į žvejybą. Pavasarį mažiesiems gamtos mėgėjams organizuojama inkilų šventė, rudenį – moliūgų. Margio ežerą apklojus storam ledo sluoksniui atsidaro čiuožykla po atviru dangumi. Paruošiamas ledas, vakare jis gražiai apšviečiamas, lauke groja lengva muzika. Visai šalia ežero esančioje salėje vyksta prekyba karštu šokoladu, vynu, gardžiais kibinais. Vietoje nuomojamos pačiūžos. Šaltuko sukandžioti čiuožikai visuomet gali sušilti vidaus saunoje, garinėje pirtelėje ar vienoje iš lauko pirčių ant ežero kranto. 

Aktyvaus poilsio, nubėgus pusmaratonį, man šįkart nesinorėjo. Aktyviausia ką nuveikiau per tris čia praleistas dienas - paplaukiojau baseine. O toliau tiesiog lepinau pavargusius raumenis šalia baseino esančiose saunose, sūkurinėje vonioje ir SPA kambariuose. Labai patiko viso kūno atpalaiduojantis masažas: po procedūros net veidas atrodė skaistesnis, jaučiausi tarsi po saldaus popietės miego. 
Žinau, kad skambės keistai, tačiau dar vieno dalyko nepamiršiu iš viešnagės Margyje: avienos sriubos. Paplaukiojus baseine ir išalkus tai buvo geriausia, ko galėjau tikėtis: gaivus sultinys, švelnus skonis, sultinga mėsa. Anglai turi tokį žodį – craving (t.y. kažko labai stipriai užsinorėti). Tai ši sriuba - patiekalas, kurio craving’siu ne kartą.

Geras poilsis neatsiejamas nuo gero maisto. Visi patiekalai, kuriuos spėjau paragauti restorane išties labai patiko. Prisiminiau kelis garsaus britų kulinaro Gordon Ramsay TV šou  epizodus: jis visuomet akcentuoja, kad meniu turi būti trumpas, aiškus, o restorano vinis – kokybiškas, šviežias, gardus maistas. Ne veltui booking.com tinklapyje ir kitur atsiliepimus paliekantys klientai liaupsina Margio maistą, nes šių nerašytų gero restorano taisyklių čia išties laikomasi. Manau Gordon Ramsay liktų patenkintas: restorano virtuvėje kiek įmanoma naudojami vietiniai produktai, rūpinamasi, kad maistas būtų sveikas ir natūralus, jam pagardinti naudojami vietoje išauginti žalumynai ir prieskoniai. 

70 vietų restoranas yra pirmajame  viešbučio aukšte, iš kurio atsiveria panoraminis vaizdas į Margio ežerą, o vasarą pietauti ar vakarieniauti galima kvėpuojant gaiviu pušyno oru lauko terasoje.

Žiema Margyje. Žiema Margyje.

VISKAS ĮMANOMA

Kartais pagalvoju, kaip lengvai mes susikuriame nereikalingų rūpesčių, problemų, kaip jaudinamės dėl mažmožių. Bet kurioje vietoje juk galima rasti netobulumų. O ir tai, kas vienam nepatinka, kitam – būtent tai ko reikia. Baseino vanduo kažkam per šaltas, kitam – vėsus ir gaivus. Aptarnavimas – kažkam dėmesingas, kažkam – įkyrus. 

Kurioziškų, netobulų, netikėtų situacijų gyvenime pasitaiko visiems ir visur. Tad paprasčiausia taisyklė nesugadinti sau (paskui ir kitiems) nuotaikos – kalbėtis, paklausti, pasakyti, paprašyti. Jau devynerius metus Margyje dirbanti pardavimų vadovė Aušra Deveikienė taip pat įsitikinusi, kad problemų dažniausiai net nėra – yra tik maži ar didesni iššūkiai. „Kartą net vestuves per vieną naktį teko suorganizuoti, va čia tai buvo iššūkis“, - šypsosi ji, prisiminusi. Istorija trumpa: jaunavedžių pora tik paskutinę minutę sužinojo, kad jų rezervuota kaimo sodyba išnuomota kitiems. „Kone verkdama man paskambino nuotakos mama. Iškarto net nepatikėjau, kad taip nutiko! Buvo liūdna ir gaila į keblią situaciją patekusių žmonių. Visa komanda plušo per naktį, ruošėme dekoracijas, vaišes, klojom stalus. Nesvarbu kiek turime laiko – viską stengiamės atlikti idealiai. Jaunoji siūlėsi į pagalbą, bet liepėm jai keliauti namo ir ilsėtis prieš šventę – juk mes čia visi ir esame tam, kad padėtume įgyvendinti norus, o kartais ir svajones“, - pasakoja Aušra.

„Margyje gimsta vienos iš gražiausių gyvenimo akimirkų. Čia susituokusios poros grįžta krikštynoms su pirmu, antru, trečiu mažyliu, švenčia sukaktuves, vestuvių metines. Margis tampa tarsi šeimos tradicija, ypatinga vieta“. „Margyje gimsta vienos iš gražiausių gyvenimo akimirkų. Čia susituokusios poros grįžta krikštynoms su pirmu, antru, trečiu mažyliu, švenčia sukaktuves, vestuvių metines. Margis tampa tarsi šeimos tradicija, ypatinga vieta“.

Virš 500 vestuvių, asmeninių švenčių, konferencijų ir įmonių renginių su komanda suorganizavusi Aušra pasirengusi bet kokiems iššūkiams. „Net nebesuskaičiuoju, - atsidūsta šypsodamasi. - Svečiai mane dažnai painioja su vestuvių planuotoja. Beveik ja ir esu. Per tiek metų sukaupiau milžinišką patirtį, dirbame su patikimiausiais, laiko patikrintais partneriais, žinome, kur ieškoti dekoracijų, fotografų, atlikėjų, transporto, kaip paruošti gražią, smagią ir įsimintiną šventę. Su džiaugsmu dalinuosi patirtimi, taip užsakovai sutaupo savo laiką, šventės biudžetą – juk visada yra paprasčiau ir finansiškai geriau viską užsakyti iš vienų rankų“. 

Smalsu sužinoti, ar Margyje dažnai tuokiasi užsienio lietuviai? Aušra pastebi, kad išties gausu, ypatingai mišrių santuokų. Viešbutyje atšoktos vokiškos, itališkos, ispaniškos, angliškos vestuvės. Kartą net jai pačiai teko vilktis indišką sarį (jaunųjų dovaną): pirma vestuvių diena vyko pagal indiškas tradicijas, su indiškomis dekoracijomis, indų virtuvės patiekalais. Antra - visiška priešingybė: tautiškos lietuviškos vestuvės ant ežero kranto esančioje salėje. „Jei vestuvės vyksta dvi dienas svečiams visuomet siūlome oficialią dalį švęsti pagrindiniame viešbučio pastate, o antrai dienai persikelti į ežero salę – atmosfera čia labiau atpalaiduojanti, gamtoje ant grilio kepamos vaišės, galima užsisakyti vandens pramogas. Jeigu yra sveikatos ir noro – vestuvininkai gali sužaisti krepšinį ar tinklinį. Man atrodo, kad nieko nėra neįmanomo, svarbu pasikalbėti su pora ir, sužinojus jų norus bei lūkesčius, išpildyti. Šiais technologijų laikais tai itin paprasta, net jei jaunavedžiai gyvena svečioje šalyje: Skype ar Viber pagalba galime ne tik pabendrauti, bet ir išsirinkti dekoracijas, spalvas, gėles, staltieses, taures, lėkštes ir visus kitus vestuvėms reikalingus dalykus“, - renginių planavimo patirtimi dalinasi Aušra.

Mišrios vestuvės dažnai tampa ne tik švente jauniesiems, bet ir pažintine išvyka po Lietuvą visiems naujos šeimos nariams.  Margio kolektyvas apie viską pagalvoja ir net yra sudarę specialius žemėlapius su kelionėmis, organizuoja ekskursijas po Trakus, Vilnių, žymiausias ir gražiausias Lietuvos vietas.

Trakų pašonėje jau vienuolika metų gyvuojančiame viešbutyje, pasak Aušros, svečiai ne tik praleidžia vieną ar kelias naktis, bet ir išsiveža neįkainojamų prisiminimų.  „Iš tiesų be galo malonu žinoti, kad čia gimsta vienos iš gražiausių gyvenimo akimirkų. Dažnai matau šeimų, susituokusių Margyje, augančius vaikus: poros grįžta krikštynoms su pirmu, antru, trečiu mažyliu, švenčia sukaktuves, vestuvių metines. Margis tampa tarsi šeimos tradicija, ypatinga vieta“.

Viešbutis Margis
Ežero g. 39, Penkininkų kaimas, Trakų rajonas
E: [email protected]
T. + 370 685 35303
www.margis.lt

   

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai