Balandžio 14, 2017
Angliškas pajūris: Seven Sisters kalvos
www.buvauten.lt 1
Seven Sisters kalvos ir pakrantės sargų nameliai. © Foto: buvauten.lt

Šis britiškos pakrantės perliukas – ieškantiems puikių panoramų arba iššūkių, bet ne pasyvaus poilsio pajūryje.

Tai visai netoli Eastbourne ir Beachy Head esančios Seven Sisters kalvos. Prie šių kalvų galite užsukti ir susiruošę į kurortinį miestą Eastbourne. 

Pirmą kartą šią vietą mačiau prieš kokius šešerius metus – puikiame filme Atpirkimas (The Atonement). Čia gyventi svajojo du pagrindiniai filmo herojai. Filmo pabaigoje Robis rankoje laikė atviruką su Seven Sisters panorama, ir galiausiai, nors filmas baigėsi liūdnai, bet abu įsimylėjeliai susitiko šioje pakrantėje.

Visas septynias seseris-kalvas suskaičiuoti galima paėjus kiek toliau. Foto: buvauten.lt. Visas septynias seseris-kalvas suskaičiuoti galima paėjus kiek toliau. Foto: buvauten.lt.
Foto: buvauten.lt. Foto: buvauten.lt.

Geriausia vieta pamatyti visas septynias kalvas yra atvykus nuo Seaford miestelio pusės. Tik įvažiavus į šį miestelį, susigaudyti, kur važiuoti, nebus sunku – baltos kalvos šviečia iš toli. Automobilį pasistatėme Seaford Head Nature Reserve stovėjimo aikštelėje ir nukeliavome takeliu į pajūrį. Artėjant prie kalvų, visų septynių nebesimato – mažesnes kalvas užstoja pati didžiausia, 77 metrų aukščio Haven Brow. Už jos rikiuojasi Short Brow, Rough Brow, Brass Point, Flagstaff Point, Baily’s Brow ir Went Hill Brow kalvos.

Suskaičiuoti visas septynias kalvas galima ir iš kitos pusės – ten, tarp Beachy Head ir Seven Sisters, yra Birling Gap pakrantė, kurią tikrai žino fosilijų ieškotojai. Nuo Seaford Head tolumoje matyti ir Belle Tout švyturys – iki ten toliausiai buvome nukeliavę praėjusį kartą, kai įkopėme į Beachy Head.

Baltosios kalvos. Foto: buvauten.lt. Baltosios kalvos. Foto: buvauten.lt.
Menininkas ir turistai. Foto: buvauten.lt. Menininkas ir turistai. Foto: buvauten.lt.

Atvykus iš Seafordo, užlipti ant septynių kalvų galima tik perbridus Cuckmere upę. Tuo metu ji buvo gana sekli, bet vietomis srauni, nežinau, ar vanduo ten labiau patvinsta. Jei bristi per šalta, upę kirsti galima priėjus Eastbourne Road – tiesiog eikite palei upę šiaurės kryptimi. Kitoje upės pusėje – Seven Sisters Country Park. Užkopti ant visų septynių kalvų ir nukeliauti iki Birling Gap gali būti nemažas iššūkis, tačiau vaizdai tikrai atpirks išlietą prakaitą.

Šios septynios kalvos yra įtrauktos į BBC septynių gamtos stebuklų sąrašą Pietryčių Anglijoje. Tačiau šis stebuklas nėra amžinas – kalvos trupa, jas veikia erozija, kasmet žemyn nugarma apie 30-40 cm kalkinės uolienos.

Foto: buvauten.lt. Foto: buvauten.lt.

Labai akmenuota ir nelygi pakrantė šalia kalvų neatrodo tinkama susiruošusiems gaudyti saulę ir pliuškentis ūroje. Tačiau visai šalia – šimtai hektarų žolės, kur galima minkštai prisėsti ir paiškylauti. Seven Sisters nėra tinkama pasyviam poilsiui – čia norisi eiti, kopti, žvalgytis, bet ne leisti laiką gulint vienoje vietoje.

Jei vyksite su automobiliu, navigacijai nurodykite jus vesti į Seafordą, Chyngton Way. Traukiniu šią vietą galima pasiekti nuvykus į Seaford traukinių stotį (Southern traikinių linija), ir tuomet eiti pėsčiomis reikėtų apie 2.5 mylios.

Dar šiek tiek informacijos apie Seven Sisters : www.sevensisters.org.uk.

Seven Sisters kalvos ir pakrantės sargų nameliai. Foto: buvauten.lt. Seven Sisters kalvos ir pakrantės sargų nameliai. Foto: buvauten.lt.
 

Daugiau kelionių idėjų rasite www.buvauten.lt tinklapyje >>>>

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai