Gruodžio 15, 2017
Keep calm and drink tea. 10 šventiškiausių Kalėdinių popiečio arbatų Londone
RŪTA ŠERPYTYTĖ
The Ritz.

Britų popietės arbatos atsirado Bedfordo kunigaikštienės Anos rūmuose devynioliktame amžiuje. Už tai galime būti dėkingi šios damos alkiui, kuris apimdavo po pusryčių, laukiant vakarienės (tuomet britai valgydavo tik dukart per dieną). Ieškodama priežasties saldžiam užkandžiui sukrimsti, ji ėmė rengti arbatos ceremonijas savo draugams. Atsiradusi aukštuomenėje, ilgainiui popietinė arbatėlė tapo visų britų tradicija.

Šiandien valgome kiek tik norime kartų per dieną, todėl popiečio arbatos prasmė kiek kitokia: tai tiesiog malonus ritualas, geras laikas praleistas su artimaisiais ir draugais.

Kalėdinių popiečio arbatų pasirinkimas Londone didžiulis – pateikiame sąrašą labiausiai vertų dėmesio.

1. The Ritz
Tarp Piccadilly aikštės ir Green parko įsikūręs penkių žvaigždučių viešbutis siūlo ne tik jaukiai Kalėdišką, bet ir labai prabangią arbatą papuoštoje terasoje. Užkandžiams – vieno kąsnio sumuštiniai ir burnoje tirpstantys skanėstai. Galėsite mėgautis ne tik arbata, bet ir taure šampano, o mažiesiems svečiams viešbutis padovanos meškiuką. Iki gruodžio 30 d. Kaina – nuo £ 80 suaugusiems, £ 50 vaikams iki 15 metų. I: www.theritzlondon.com.

2. Royal Lancaster London

 
Imbieriniai macaroons’ai, pudingo skonio sausainiai, šokoladiniai ledinukai ir dar daug kitų skanumynų laukia  Royal Lancaster viešbutyje. Prisikirtus skanėstų norėsis pasivaikščioti, todėl siūlome aplankyti visai greta viešbučio, Hyde parke, įsikūrusį žiemos atrakcijų parką  Winter Wonderland. Iki sausio 7 d. Kaina – nuo £ 35. I: www.royallancaster.com.

3. The Arch London

 
Dar vienas viešbutis – dar vienos Kalėdos. The Arch siūlo jaukius ir šiltus pasibuvimus šio viešbučio svetainėse. Vos tik įžengus juntamas ką tik iškeptų sausainių kvapas. Iki sausio 7 d. Nuo £ 28. I: www.thearchlondon.com.

4. The Montagu

 
Po Kalėdinio apsipirkinėjimo Oxfordo gatvėje kiekvienas nusipelno prisėsti, atsikvėpti ir pasimėgauti ne tik arbata ir užkandžiais, bet ir išskirtiniais šventiniais kokteiliais su vaizdu į Portman Square aikštę. Restoranas garsėja šokoladine arbata, tad užeiti verta vien dėl jos. Iki gruodžio 30 d. Nuo £ 33. I: themontagurestaurant.co.uk.

5. The Connaught

 
Arbata Jean-Georges restorane patiekiama, kaip jie patys sako, su dalele teatro. Pradedant pikantišku užkandžiu, baigiant puikiausiais tortais ir šokoladiniu fondiu, į kurį galėsite mirkyti imbierinį pyragą. Iki sausio 1 d. Nuo £ 75 (šeštadieniais ir sekmadieniais – nuo £80). I: www.the-connaught.co.uk.

6. The Savoy

 
Šis viešbutis siūlo ne tik prabangią, Viktorijos laikų stiliaus aplinką, bet ir tikrą Kalėdų kvapų šou. Parinkti saldėsiai ir užkandžiai pagaminti taip, kad išskirtų nostalgiškus Kalėdų kvapus, tokius, kaip cinamono, apelsinų, kadagio, gvazdikėlio ir kitus. Iki sausio 1 d. Nuo £68. I: www.fairmont.com.

7. Claridge’s

 
Jei į šio viešbučio arbatos ceremoniją užsuksite savaitgalį, galėsite ne tik pasimėgauti arbata, šampanu ir skanėstais, bet ir pasiklausyti Kalėdinių giesmių. Beje, dėmesį patraukia ir vestibiulyje aukštyn kojomis dizainerio Karl Lagerfeld  papuošta Kalėdų eglė! Iki sausio 1 d.Nuo £ 85 (šeštadieniais ir sekmadieniais – nuo £ 90). I: www.claridges.co.uk.

8. Dalloway Terrace

 
Jaukioji Dalloway terasa žiemą pavirsta magijos pasauliu. Šiemet restoranas kooperuojasi su žymia Londono šefe Candice Brown tam, kad paruoštų ne šiaip kalėdiškus skanėstus, bet tikrus meno kūrinius. Rekomenduojame išbandyti jų karšto šokolado kokteilius. Kaina – nuo £35. I: dallowayterrace.com.

9. Hotel Café Royal

 
Dar viena Kalėdinių kvapų fiesta. Šis viešbutis įkvėpimo semiasi iš keturių populiariausių prancūzų parfumerijos namų Diptyque žiemos kvapų. Iki sausio 16 d. Kaina – nuo £55. I: www.hotelcaferoyal.com

10. Sanderson

 
Turbūt daugelis prisimename Skrybėliaus keistąją arbatėlę iš „Alisos Stebuklų šalyje“. Sanderson siūlo šventę būtent šia tema! Čia galima paragauti ir neaiškaus stebuklingo gėrimo su užrašu „išgerk mane!“ Iki sausio 7 d. Kaina – £68. I: www.morganshotelgroup.com.

Kai visas pasaulis staiga įsinarplioja į kalėdinių dekoracijų voratinklius ir nutrūktgalviško skubėjimo pinkles, geriausia sustoti arba, kaip patartų britai, ramiai išgerti arbatos - keep calm and drink tea.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai