Birželio 30, 2016
Lietuvio įspūdžiai tiesiai iš Wimbledon: atmosfera nepakartojama!
Dalius Eismontas
Teniso fanė. Urtė Eismontaitė.

Ačiū Dievui - prasidėjo Wimbledon. Tad nors pora savaičių bus galima pailsėti nuo “brexitų“, „nagelų“ ir „borisų“. Niekur jie nedings, dar girdėsim apie juos ilgai ir po Wimbledon. Vieni juos keiks, kiti garbins, treti, galbūt, tik pasyviai stebės. Tik, kad niekas nenurims, tai jau tikrai.

Tačiau dabar ne apie juos, o apie tenisą. Kas esate girdėję apie šią sporto šaką, tikriausiai žinote ir apie vieną iš Grand Slam, kuris vyksta Wimbledon rajone The All England Lawn Tennis and Croquet klube. Tai vienintelis Didžiojo kirčio turnyras ant žolės, vienintelis iš keturių. Vienintelis Anglijoje ir vienintelis, kuriame žaidėjams yra įvestas aprangos kodas - balta spalva. Balta ir nieko kito. Čia dalinami milijonai nugalėtojams ir renkami ATP taškai. Čia renkasi ne tik teniso elitas, bet ir pasaulio galingieji, turtingieji, ir visokie kiti -IEJI.

 

Trys vyrai mažoje palapinėje. Du lietuviai ir šveicaras. Šiandien mes draugai, trečiadienį - Berankis vs Roger. Būsim priešais ;) Laukiame eilėje Wimbledon per naktį. Dainos, gėrimai, merginos, o rytoj - tenisas! Trys vyrai mažoje palapinėje. Du lietuviai ir šveicaras. Šiandien mes draugai, trečiadienį - Berankis vs Roger. Būsim priešais ;) Laukiame eilėje Wimbledon per naktį. Dainos, gėrimai, merginos, o rytoj - tenisas!
Tuoj kelsimės, tik lietutis neramina. Ar žaisim? Tuoj kelsimės, tik lietutis neramina. Ar žaisim?
Labas rytas, Wimbledon. Lijo visą naktį. Labas rytas, Wimbledon. Lijo visą naktį.
 

Kadangi ir pačiam kartas nuo karto tenka raketę palaikyt rankose, o ir dukros nuo mažens neabejingos šiam sportui, šeimoje esam dideli Wimbledon “ligoniai“ tiesiogine ir netiesiogine prasme. Tačiau apie tai kiek vėliau.

Turim mes ir savo tautietį teniso elite - Ričardą Berankį, kurio, kaip nekeista, palaikyti į Wimbledon susirenka labai nedaug lietuvaičių. Priežasčių nereikia toli ieškoti... Patekti į turnyrą yra gana nelengva: jei nepriklausai jokiam teniso klubui ir neturi BTM numerio ( British Tennis membership), bilietų iš anksto nenusipirksi.  O ir tie bilietai dalinami ne kiekvienam, o tik loterijos būdu. Pavyzdžiui, šiais metais, visi trys būdami teniso klubo nariais, nelaimėjome nei vieno bilieto, bet... yra kitas kelias. TIKRIEMS teniso fanams.

Po 4 valandų stovėjimo eilėje žurnalistas paklausė Emos:
- Tuoj pateksi į vidų, tai ko labiausiai tenai lauki?
Ema:
- Kad galėsim pavalgyt kažką... Po 4 valandų stovėjimo eilėje žurnalistas paklausė Emos: - Tuoj pateksi į vidų, tai ko labiausiai tenai lauki? Ema: - Kad galėsim pavalgyt kažką...
Urtė apie maistą nutylėjo. Urtė apie maistą nutylėjo.

Kadangi turnyras prasideda pirmadieniais ir tęsiasi dvi savaites, norint patekti į kortus, tenka užsiimti eilę jau iš vakaro. Taip taip, būtent - iš vakaro, o dar geriau dieną prieš. Taigi, sekmadienio pietus mes jau valgome ant didelės pievos, pasistatę palapinę ir gavę eilės numerį. Susipažįstam su kaimynais iš dešinės – australai, iš kairės šveicaras, dar toliau dvi merginos iš Turkijos. Žodžiu, viso pasaulio atstovai suvažiavę palaikyt savo tautiečių. Vaikai žaidžia futbolą, badmintoną, suaugę gurkšnoja alutį ar vyną ir mezga naujas pažintis. Šiandien mes draugai, o ryt galbūt atsidursime priešingose barikadų pusėse.

Interviu Anglijos radijo stočiai. Interviu Anglijos radijo stočiai.
Tikriems teniso fanams mados nerūpi. Traukiam pergalės dainas ir laukiam kovos. Tikriems teniso fanams mados nerūpi. Traukiam pergalės dainas ir laukiam kovos.
Striukėmis dalinomės. Dvi ant visų. Sušyli ir duodi ktam. Striukėmis dalinomės. Dvi ant visų. Sušyli ir duodi ktam.
Mes priekyje... tik kokie 1300 prieš mus. Mes priekyje... tik kokie 1300 prieš mus.

Vakarop pradeda lyti, batai kaip mat permirksta ir, nors drėgmė sunkiasi iki kaulų, į palapines nesinori sulįsti, dar daug yra apie ką patarškėti su kaimynais, kaip jie ten - Australijoj, Šveicarijoj, Turkijoj ir kaip mes čia ar Lietuvoje gyvename. Žodis po žodžio, taurė po taurės ir sulauki 11 vakaro, kada pradeda prižiūrėtojai ramint garsiau kalbančius ir siūlo eit miegot. Ryt ryte niekas nepasigailės, žadins 6.30 ir lieps vyniotis palapines ir stot į eilę. Į vidų pateksim geriausiu atveju apie 10 valandą, nes prieš mus dar 1300 tokių pačių laukiančiųjų. Drėgni rūbai, šlapios kojos, žada, kad ryte sloguos ne tik kaimynai iš Australijos.  

Bilietų įsigijimo sistema tobula. Kodėl? Ogi taip išvengiama bilietų perpardavinėjimų. Į varžybas patenka apie 8000 laukiančiųjų. Pirmi 500 gauna galimybę nusipirkt bilietus į centrinį kortą, dar 1000 į pirmąjį, vėl 500 į antrą, o visi kiti į grounds, o jau tada eik kur nori ir žiūrėk ką nori. Atmosfera nepakartojama! Šių metų kainos? Centrinis £53, pirmas £44, antras ir trečias £40, grounds £25. Čia pirmomis dienomis, o po to po truputį brangsta. Tačiau finalams jau reikėtų ir pasitaupyt ;)

Aprangos kodas nėra labai svarbus. Nors „tikruosius” fanus iš jos ir pažinsi, ypač iš avalynės. Šių metų orai mūsų nelepino, tad ir atrodėme atitinkamai. Turintieji bilietus gautus per klubus, gali ir aukštakulnius sau leist ir suknias, bet čia ne Royal Ascot žirgų lenktynės, nereikia įsitempt.

Fanė. Urtė Eismontaitė. Fanė. Urtė Eismontaitė.
Urtė su Andy mama Judy Murray. Urtė su Andy mama Judy Murray.
Andy mama Judy Murray daug mielesnė nei sūnus, net draugas Martynas su sūnumi Kurtu panoro nusifotografuoti. Andy mama Judy Murray daug mielesnė nei sūnus, net draugas Martynas su sūnumi Kurtu panoro nusifotografuoti.
Andy mama Judy Murray daug mielesnė nei sūnus, net draugas Martynas su sūnumi Kurtu panoro nusifotografuoti. Andy mama Judy Murray daug mielesnė nei sūnus, net draugas Martynas su sūnumi Kurtu panoro nusifotografuoti.

Pirmosios dienos turbūt būna pačios įdomiausios. Pvz. šių metų pirmų dviejų dienų vinis buvo anglas Marcus Willis, su kuriuo pirmame rate susitiko mūsų Ričardas Berankis ir turėjo pripažint vaikinuko iš niekur pranašumą. Marcus yra 772-tras numeris pasaulio vyrų vienetų reitinguose, laimėjęs prieš tai 6 atrankos turnyrus, kad patektų į Wimbledon, per šiuos metus iš teniso uždirbęs 50263 svarų, iš jų 50000 - po pergalės prieš Ričardą. Palaikėme mūsiškį, tačiau mūsų simpatijas užkariavo Marcus. Ir šiandien, kuomet rašiau šias mintis, jis kaip tik apylygėj kovoj nusileido ne bet kam, o Roger Federer - trečiam stipriausiam planetos tenisininkui.

Atmosfera tribūnose neaprašoma, tai net nepalyginama su futbolo rungtynėm. Yra elgesio etiketas žaidimo metu, tad palaikymo šūksniai kaip greitai prasideda, taip ir nutyla. Lyg nematomo dirigento lazdele mostelėjus, 15 tūkstančių minia akimirksniu nutyla. Ir vos tik kamuoliukas tampa nežaidžiamas, pasigirsta plojimai, palaikymo šūksniai. Kitą akimirką jau vėl - mirtina tyla. Žodžiu, tikriausiai geriau kartą pabūti ir pajusti, nei skaityti svetimus įspūdžius ;)

...ir čia taip mes atrodėm per BBC1. ...ir čia taip mes atrodėm per BBC1.

Gyvenimas už aikštelių ribų ne ką nuobodesnis. Viena iš neatskiriamųjų Wimbledon atrakcijų be abejo yra šampanas ir braškės su grietinėle. Beje, šampanas gurkšnojamas ir žaidimo metu, galima nusipirkti ir atsinešti į tribūnas. Begalė parduotuvėlių su turnyro atributika, maistu visiems skoniams, alumi ir be abejo - pimms'u, kurio neparagauti irgi negali. Šiokia tokia statistika, kiek ko suvartojama:

  • 300,000 cups of tea and coffee
  • 250,000 bottles of water
  • 190,000 sandwiches
  • 150,000 bath buns, scones, pasties and doughnuts
  • 150,000 glasses of Pimm's
  • 135,000 ice creams
  • 130,000 lunches are served
  • 100,000 pints of draught beer and lager
  • 60,000 Dutchees
  • 30,000 meals for FMC's own staff.
  • 30,000 portions of fish and chips
  • 30,000 litres of milk
  • 28,000 kilos of English strawberries
  • 23,000 bananas
  • 22,000 slices of pizza
  • 17,000 bottles of champagne
  • 7,000 litres of dairy cream 
    Priešininko palaikymo komanda. 
If you love Willie, take your shoes off !!!
Šaunuoliai. Priešininko palaikymo komanda. If you love Willie, take your shoes off !!! Šaunuoliai.
    Embarrassed jaunimas. Nes tėvas per garsiai šaukė. Embarrassed jaunimas. Nes tėvas per garsiai šaukė.
    Jaunieji teniso fanai su Ričardu Berankiu. Jaunieji teniso fanai su Ričardu Berankiu.
    17 kortas. Palaikėm Mahutą. Nors tiesa, reikėjo palaikyt tam, kad turėtume garantuotas vietas tribūnose. 17 kortas. Palaikėm Mahutą. Nors tiesa, reikėjo palaikyt tam, kad turėtume garantuotas vietas tribūnose.
    Viena iš neatskiriamųjų Wimbledon atrakcijų be abejo yra šampanas ir braškės su grietinėle. Beje, šampanas gurkšnojamas ir žaidimo metu, galima nusipirkti ir atsinešti į tribūnas. Viena iš neatskiriamųjų Wimbledon atrakcijų be abejo yra šampanas ir braškės su grietinėle. Beje, šampanas gurkšnojamas ir žaidimo metu, galima nusipirkti ir atsinešti į tribūnas.
    O čia taip mes atrodėm per BBC1 :) Linksma, nes jei matot moteriškė rankoje laiko batą, o visos tribūnos dainuoja:
If you love Willie, take your shoes off O čia taip mes atrodėm per BBC1 :) Linksma, nes jei matot moteriškė rankoje laiko batą, o visos tribūnos dainuoja: If you love Willie, take your shoes off

Kadangi viskas vyksta gana nedidelėj teritorijoj, o turnyras tikrai neeilinis, galit susitikt ir pirmo ryškumo sporto ar kino žvaigždžių. Jos gal ir nelabai bus patenkintos jei norėsite pasidaryti selfie, bet toks jau jų nelengvas gyvenimas.

Žodžiu, nevėlu dar ir šiais metais patekt, o kitiems metams visiems prijaučiantiems tenisui londoniečiams tikrai rekomenduoju apsilankyti.

Beje, belaukiant eilėje, prie mūsų priėjo radio žurnalistas ir pakalbino. Teko sakyti tiesą, kad esam lietuviai ir laukiam R.Berankio pergalės, o mažoji dukra, paklausta, ko labiausiai laukia, kai pateks į vidų, pasakė... “labiausiai laukiu kuo greičiau įeiti ir.. ko nors užkąsti“ .

Geriausią mūsų šeimos tenisininkę tos keturios valandos, praleistos belaukiant eilėje, privertė pasakyti ne visai tai, ko iš jos tikėjosi žurnalistas.

Taigi Wimbledon 2016 arba "If you love Willie, take your shoes off". Visus metus lauktas, tiek mums tiek visai Lietuvai pasibaigė jau po pirmos dienos. Sėdėjusieji prie ekranų gal ir nusivylė, bet mes nelabai. Nors Ričardas nepadovanojo mums dar vienos bemiegės nakties šlampančioje palapinėje, kaip ir, beje, galimybės pasėdėti centriniame ar bent jau pirmame korte ir pamatyti Roger Federer prakaituojantį nuo lietuvio smūgių, atsiminimai liks kuo geriausi. Svarbu atmosfera, kurioje viskas vyko. Turėjom progos pakalbėti per radiją, nusifotografuoti su Andy mama ir palinkėti sėkmės jos sūnums Wimbledon'e. O baigiantis mačui sušukti COME ON ICELAND ir sukelti juoką. Tiesa, juokėsi visi, nes rungtynės dar nebuvo prasidėję :) Taigi Wimbledon 2016 arba "If you love Willie, take your shoes off". Visus metus lauktas, tiek mums tiek visai Lietuvai pasibaigė jau po pirmos dienos. Sėdėjusieji prie ekranų gal ir nusivylė, bet mes nelabai. Nors Ričardas nepadovanojo mums dar vienos bemiegės nakties šlampančioje palapinėje, kaip ir, beje, galimybės pasėdėti centriniame ar bent jau pirmame korte ir pamatyti Roger Federer prakaituojantį nuo lietuvio smūgių, atsiminimai liks kuo geriausi. Svarbu atmosfera, kurioje viskas vyko. Turėjom progos pakalbėti per radiją, nusifotografuoti su Andy mama ir palinkėti sėkmės jos sūnums Wimbledon'e. O baigiantis mačui sušukti COME ON ICELAND ir sukelti juoką. Tiesa, juokėsi visi, nes rungtynės dar nebuvo prasidėję :)

2016 Wimbledon turnyras Londone vyksta nuo birželio 27 iki liepos 10 d. Oficialus  puslapis: www.wimbledon.com.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai