Spalio 20, 2021
Įdomūs faktai apie nešiojamus kompiuterius
© Foto: Unsplash / Helena Lopes.

Nors kompiuteris yra ganėtinai naujas išradimas, tačiau šiandien dažnas mūsų be jo neįsivaizduotų savo gyvenimo. Kompiuteris mums ne tik palengvina įvairių darbų atlikimą, bet taip pat leidžia paprasčiau susirasti reikalingos informacijos, padidina nuotolinio bendravimo galimybes, ir t.t. Apie kompiuterius galima kalbėti tikrai nemažai, todėl šį kartą pasidalinsime įdomiausiais faktais apie šiuos įrenginius.

Žodžio „kompiuteris“ kilmė

Pradėkime nuo pat pradžių. Ką gi reiškia žodis „kompiuteris“? Jis yra kildinamas iš žodžio „skaičiuoti“: pirmieji įrenginiai buvo kuriami matematinių užduočių gerinimui, o vėliau buvo smarkiai patobulinti ir tapo gerokai funkcionalesni. 

Pirmasis nešiojamas kompiuteris

Pirmąjį kompiuterį atlenkiamu ekranu suprojektavo britų dizaineris Billas Moggridge‘as. Šis nešiojamo kompiuterio pirmtakas buvo sukurtas 1979 metais, tačiau projekto įgyvendinimas kiek užtruko – pirmasis tokio tipo kompiuteris buvo surinktas 1982 metais ir pavadintas GRiD model 1101. Ilgai netruko, kol šiuo projektu susidomėjo įvairios kompiuterius gaminančios kompanijos, o šiandien nešiojami kompiuteriai populiarumu lenkia net ir stacionarius įrenginius. Norintys įsigyti naują nešiojamą kompiuterį gali rinktis iš tikrai gausaus tokios produkcijos asortimento – tuo įsitikinti galėsite apsilankę internetinėje svetainėje https://bigbox.lt/15577-nesiojami-kompiuteriai

Koks yra lengviausias nešiojamas kompiuteris?

Jei nešiojamą kompiuterį tenka pasiimti į darbą ar į keliones, gana dažnai svarbiu kriterijumi tampa tai, kad įrenginys būtų pakankamai lengvas. Lengviausias šiuo metu parduodamas nešiojamas kompiuteris – Lenovo prekinio ženklo įrenginys, kuris sveria vos 780 gramų. Kiti ganėtinai lengvi nešiojami kompiuteriai dažniausiai sveria nuo 1,1 iki 1,3 kg.

Ploniausias nešiojamas kompiuteris

Ploniausias nešiojamas kompiuteris – taip pat Lenovo kompanijos pasididžiavimas. Ploniausio nešiojamo kompiuterio storis siekia vos 12,8 mm, tačiau tai – tik laiko klausimas. Įvairios kompiuterius gaminančios kompanijos siekia sukurti dar plonesnius nešiojamus kompiuterius, todėl galbūt jau labai greitai galėsime įsigyti dar plonesnių įrenginių. 

Didžiausia nešiojamo kompiuterio įstrižainė

Įdomu tai, kad didžiausia masinės gamybos nešiojamų kompiuterių įstrižainė nėra labai įspūdinga – ji siekia 18,4 colių. Didesnės įstrižainės gali būti tik vienetiniai įrenginiai, kurie gaminami pagal individualius užsakymus. 

Na, o koks nešiojamas kompiuteris yra brangiausias?

Nusprendus įsigyti naują kompiuterį dėmesys neretai krypsta į jo kainą. Įprastai siekiama, kad toks įrenginys kainuotų kuo pigiau, todėl naudinga apsilankyti Bigbox parduotuvėje, kurioje visuomet džiugina patrauklios prekių kainos. Vis dėlto, taip pat įdomu sužinoti, koks nešiojamas kompiuteris yra laikomas pačiu brangiausiu: tai – Luvaglio kompiuteris, kurio kaina yra didesnė nei milijonas dolerių. Kuo ypatingas šis įrenginys? Visų pirma, visos šio kompiuterio detalės yra renkamos rankomis, be to, pirkėjai gali pasirinkti asmeninį dizainą bei kompiuterio technines savybes. Korpusas gali būti gaminamas iš odos, tauriųjų metalų, medienos ar kitų pageidaujamų medžiagų, įjungimo mygtukas gali būti papuoštas deimantais, ir t.t. 

Dar keli įdomūs faktai

Ar žinojote, kad:

  • Pirmoji kompiuterio pelė buvo pagaminta iš medienos;

  • Kiekvieną mėnesį pasirodo daugiau nei penki tūkstančiai naujų kompiuterio virusų;

  • Pirmasis gigabaito talpos kietasis diskas prekyboje pasirodė 1980 metais. Tuo metu jo kaina siekė net 40 000 JAV dolerių;

  • Keturi penktadaliai kasdien išsiunčiamų elektroninių laiškų atsiduria šlamšto aplankale.

Tikimės, kad tai padėjo pagilinti žinias apie kompiuterius!

Raktažodžiai: IstorijaKompiuteriai

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai