Birželio 28, 2017
Glastonbury festivalis baigėsi Edo Sheerano pasirodymu
© Foto: Andrew Allcock/http://www.glastonburyfestivals.co.uk.

Dešimtys tūkstančių Glastonbury (Glastonberio) festivalio žiūrovų pirmadienį išvyksta namo po Edo Sheerano (Edo Širano) koncerto, kuriuo baigėsi šis didžiausias pasaulyje muzikos festivalis po atviru kaimo dangumi.

26 metų dainininko ir dainų kūrėjo sekmadienio pasirodymu baigėsi trys muzikos dienos, per kurias koncertavo kelios iš ryškiausių pasaulio žvaigždžių. Garsusis festivalis šiemet buvo pritraukęs maždaug 175 tūkst. žmonių.

Pasirodyti šiame festivalyje, kuris rengiamas viename ūkyje Pietvakarių Anglijoje, buvo jo svajonė, sakė E.Sheeranas.

„Tačiau niekada nemaniau, kad pasieksiu tašką, kai grosiu šioje scenoje, jau nekalbant apie pagrindinį jos numerį“, – pridūrė jis.

Penktadienį pagrindiniai atlikėjai buvo „Radiohead“, o šeštadienį – „Foo Fighters“.

Tarp kitų sekmadienio akcentų buvo Nile'as Rodgersas (Nailas Rodžersas) ir „Chic“, kurie savo disko muzikos hitais „Everybody Dance“, „I Want Your Love“, „Upside Down“ ir kitomis dainomis paskleidė 9-ojo dešimtmečio magijos.

Be to, daugelį apstulbino Barry Gibbas (Baris Gibas), vienintelis išlikęs iš „Bee Gees“ brolių, kuris grojo hitą po hito.

Jis užsivilko ankštą aukso spalvos švarką, kurį energinga minia, skandavusi „Barry, užsivilk švarką! Barry, užsivilk švarką!“, nusviedė jam į sceną. Jį vilkėdamas jis atliko hitą „Tragedy“.

Tuo tarpu „The Killers“ ketvirtoje pagal dydį Johno Peelo (Džono Pilo) scenoje atliko netikėtą rinkinį. Ši grupė prieš dešimtmetį buvo pagrindiniai Glastonberio festivalio atlikėjai.

Tarp kitų garsių festivalio atlikėjų buvo Katy Perry (Keti Peri), Liamas Gallagheris (Lajemas Galageris), „Kaiser Chiefs“, Emeli Sande (Emeli Sandė), „Status Quo“, „Goldfrapp“, „The Pretenders“, „The Jacksons“, Dizzee Rascalas (Dizis Raskalas), Alison Moyet (Alison Mojei) ir Kieferis Sutherlandas (Kiferis Saderlandas).

Opozicinės leiboristų partijos lyderis Jeremy Corbynas (Džeremis Korbinas), kuris pasakė kalbą apie savo pacifistinę, aplinkosauginę ir antirasistinę politiką, sulaukė entuziastingo dešimčių tūkstančių žmonių pasveikinimo.

Šiukšlių rinkimo maratonas

Išvykimas iš Glastonberio gali tapti ilga kankyne.

„Neskubėkite šiandien išvykti, prašom klausyti visų farų, tvarkdarių ir apsaugininkų: mes norime, kad jūs saugūs ir sveiki pasiektumėt namus“, – patarė festivalio organizatoriai.

Šiukšlių rinkimo komanda, kurioje bus iki 800 žmonių, pirmadienį pradės valyti didžiulę festivalio teritoriją. Traktoriai per laukus tampys magnetines juostas.

Kad teritorija vėl virstų funkcionuojančiu pienininkystės ūkiu, gali prireikti iki šešių savaičių.

Kas penkerius metus Glastonberis daro pertrauką, tad kitas festivalis įvyks 2019 metais.

„Ūkiui reikia pailsėti. Kaip ir kaimui bei laukinei gamtai“, – sakė organizatorius Michaelas Eavisas (Maiklas Ivisas).

Pirmasis Glastonberio festivalis 1970 metais buvo nuostolingas; tąsyk 1 500 žmonių sumokėjo po svarą, kad galėtų pasiklausyti Marco Bolano (Marko Bolano) ir kitų atlikėjų. Muzikos mylėtojai hipiai buvo viliojami ir nemokamu ūkio pienu.

2020-aisiais festivalis švęs savo 50-metį.

„Mes jau užsakinėjame atlikėjus tam (festivaliui)“, – sakė M.Eavisas.

„Pusė amžiaus. Tai išties neįtikimas žygis. Įveikėme daugybę sunkumų, kad tai pasiektume“, – pridūrė jis.

BNS inf.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai