Liepos 29, 2008
Arundelio pilies gyventojai - ne vaiduokliai
IEVA GERČIENĖ,
© Wikimedia Commons

„Londonietė“ supažindina su įdomiausiomis, gražiausiomis ir vertomis dėmesio Jungtinės Karalystės vietomis. Šį kartą keliausime prie įspūdingos Arundelio pilies (Arundel castle).

Tai dar viena vieta, kurią siūlome pamatyti. Jungtinė Karalystė garsėja pilimis. Arundelis – viena jų.
Pilis pavadinta miestelio, kuriame ji stovi, vardu. Dar neprivažiavus Arundelio miestelio, pakeri įspūdinga panorama. Turėkite parengę fotoaparatą - žvilgsnį prikausto mažutė gyvenvietė, iškilusi didinga katedra kairėje ir galingi pilies bokštai dešinėje. Įspūdinga!
Tokia pilis, kokią matome šiandieną - Norfolko kunigaikščio Henrio XV–tojo nuopelnas. 1900-aisiais šis didikas galų gale baigė restauravimo darbus.
Šiandien Arundelio pilis vis dar yra Norfolko kunigaikščio ir kunigaikštienės bei jų vaikų namai. Išties užvaldo jaudulys suvokus, kad tokioje didybėje vis dar gyvena žmonės. Ir jie visai čia pat - šypsosi iš spalvotų fotografijų, kuriose įamžinti susitikimai su karaliene Elžbieta, šeimos šventės, vaikai ir anūkai.
Neapsakomai didelį įspūdį palieka pilies viduje esanti koplytėlė. Jautiesi tarsi patekęs į miniatiūrinę bažnytėlę. Nors miestelis turėjo ir vis dar turi savo katedrą, pilies šeimininkai pageidavo, kad jiems pamaldos būtų laikomos asmeniškai. Būtent tam 1390 metais ketvirtasis Arundelio grafas ir pastatė šią koplytėlę. Ji vis dar yra Norfolko kunigaikščių laidojimo vieta. Tai nuostabus gotikinės architektūros pavyzdys raižyto medžio stogu ir vieta chorui. Šiandien stiklinė siena skiria koplytėlę nuo parapijos bažnyčios. Tai neįprastas, unikalus atvejis Anglijoje.
Nepraleiskite progos pamatyti ir pilies miegamuosius. Lovos su baldakimais taip ir traukia minkštai įsitaisyti. Sunku patikėti, jog šie miegamieji naudojami ir šiandien, ypatingų pilies svečių viešnagės metu. „Smagu būtų nors vieną rytą pabusti viduramžių pilyje“, - užsisvajojome su vyru.
Lankydamiesi pilyje turėsite galimybę grožėtis ne tik jos vidumi, bet ir želdiniais: vaistažolių sodeliu bei kvepiančiu rožių sodu.
Nemažiau žavingas ir miestelis Arundelis. Jis vilioja savo senovinėmis gatvelėmis, mažomis antikinėmis parduotuvėlėmis, arbatos kambariais ir restoranais. Galėsite stabtelėti puodeliui arbatos arba tiesiog romantiškai pavaikštinėti siaurutėmis gatvelėmis.
Kadangi miestelis įsikūręs ant upės, tad turėjo ir uostą. Arundelio uostas veikė iki 20 amžiaus pradžios. Laivais, kurie būdavo prišvartuoti abiejose upės pusėse, kontrabandininkai naktimis gabendavo arbatą, konjaką ir tabaką. Wey – Arun kanalu gėrybės buvo plukdomos ir iš Londono, ir į jį. Kanalas šiuo metu yra uždarytas ir daugelyje vietų užakęs. Visai neseniai pradėta jį restauruoti.
Jeigu trokštate papildomų įspūdžių, Jūsų laukia smagus pasiplaukiojimas Arun upe. Tai dar viena proga grožėtis pilies bei miestelio vaizdais.
Pilies istorija siekia beveik 1000 metų. Rūmas stovi ant Arun upės kranto vakarų Sasekse (West Sussex). Pilį pastatė Arundelio grafas Roger‘is de Montgomery 11-ojo amžiaus pabaigoje.
Beveik keturis šimtmečius pilies savininkai dėl įvairių priežasčių keitėsi, tačiau jau nuo 1500-ųjų ji yra Norfolko kunigaikščių namai. Pilis išskirtinai gerai išlaikyta, nes metai iš metų buvo restauruojama.
Pilietinio karo metu 17a. viduryje pilis stipriai nukentėjo po dukart buvusios apgulties. Gana ilgai niekas žalos netaisė. Galų gale, maždaug 1718 metais Norfolko kunigaikštis Tomas aštuntasis, pasirūpino pilies remontu. Jo pradėtą darbą tęsė Charles Howard, vienuoliktasis rūmų kunigaikštis, vėlesnėms kartoms dar žinomas kaip „girtasis kunigaikštis“.
Pilis mena ne vieną karališkąjį vizitą. Čia net trejetą dienų viešėjo pati karalienė Viktorija su savo vyru princu Albertu. Specialiai jų viešnagei žymiausiasis Londono baldų dizaineris sukomplektavo bibliotekos ir miegamojo baldus.

Jeigu nutarsite aplankyti šią nuostabią vietą, tą galite padaryti nuo balandžio iki spalio mėnesio. Kadangi pilyje dažnai filmuojama, tomis dienomis ji būna uždaryta. Šią ir visą kitą informaciją - apie darbo laiką, bilietų kainas, kaip ten nuvykti ir kt. - rasite apsilankę oficialiame pilies interneto puslapyje http://www.arundelcastle.org/_pages/03_visitor_info.htm

 

Raktažodžiai: arundelis pilistuzimasidomios vietos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai