Rugsėjo 20, 2017
Lietuvės - Londono Madų Savaitėje
Foto įspūdžiais iš LFW su Londoniete pasidalino trys žavios lietuvės: stilistė Olivija Plekavičiūtė (www.olivijastyle.com), mados blogerės Gabrielė Gzimailaitė (www.gabrielegz.com) bei Vaida Rupšytė (www.fashionaddicted.co.uk).

Praėjusį  savaitgalį Londono gatvėse skrajojo daugiau stileivų nei rudens lapų: Londono Madų Savaitė (London Fashion Week 2017) kaip visuomet vyko penkias dienas, su renginiais nuo ryto iki vakaro. Šiais metais veiksmas persikėlė į centrinio Londono The Store Studios patalpas, netoli Temple metro stoties ir upės Temzės.

Į 86 mados podiumų pasirodymus ir daugiau nei 40 renginių, skirtų garsiems ir pradedantiesiems mados pasaulio talentams galite patekti tik su pakvietimais – turite būti mados žurnalistas, blogeris, vlogeris, parduotuvės atstovas arba žvaigždė. Žodžiu, atstovauti mados industrijai. Gauti pakvietimą apžiūrėti Designer Showrooms – nesudėtinga, tereikia užpildyti formą internetu prieš kelias savaites ir dažniausiai pavyksta. Tačiau kvietimus į garsiausių kolekcijų pristatymus, podiumus, vakarėlius pavyks gauti tik jei esate VIP.

Bet net ir neturint pakvietimų į LFW, pasisukioti aplinkui ir prisižiūrėsite įdomių apdarų tikrai verta: Londono gatvės – geriausias podiumas. O Londono Mados Savaitė – galimybė kristi į akį fotografams, dizaineriams, save parodyti ir į kitus pažiūrėti.

Kad ir koks paviršutiniškas kartais atrodo mados pasaulis, reikia sutikti, kad mada gali vykdyti ir kilnesnę misiją nei aprengti įnoringą gražuolę. Kaip rašoma LFW pristatyme, šiais metais dėmesys ypatingai buvo kreipiamas į klimato kaitą, ekologiją, tvarą, žmonių įvairovę, kultūrinius skirtumus ir pasirinkimo teisę, modelių sveikatą, amatininkus, smulkius gamintojus bei verslininkus ir netgi Brexit.

Foto įspūdžiais iš LFW su Londoniete pasidalino trys žavios lietuvės: stilistė Olivija Plekavičiūtė (www.olivijastyle.com), mados blogerės Gabrielė Gzimailaitė (www.gabrielegz.com) bei Vaida Rupšytė (www.fashionaddicted.co.uk). 

1. Kiek metų jau dalyvaujate LFW renginiuose?
2. Kas šiais metais labiausiai sužavėjo LFW metu?
3. Kas nuliūdino?

Gabrielė Gzimailaitė (Instagram @gabrielegz, Facebook - Gabrielė Gzimailaitė)
Foto: @Justinecolephotography.

1. Šis buvo mano šeštas ar septintas sezonas. Į mados savaitę pakliūti yra sunku, jei nesisuki mados pasaulyje, nesi influencer ar nedirbi žurnaluose ir viešųjų ryšių kompanijose. Gaila, bet dažniausiai daugiausiai nulemia socialinių tinklų sekėjų skaičius arba geri kontaktai.

2. Šiais metais nėjau į LFW podiumų šou, nusprendžiau mados savaitę praleisti ramiai, susitiksi su kitomis blogerėmis ir nulėkti vos į kelis renginius.

3. Ši Londono madų savaitė buvo itin prasta, manau kiekvienais metais tik prastėja. Reikėtų kažko labai naujo ir įdomaus, pasivyti Niujorką, Paryžių ir Milaną.

Blogerė Gabrielė Gzimalaitė Londono madų savaitėje. Foto: @Justinecolephotography. Blogerė Gabrielė Gzimalaitė Londono madų savaitėje. Foto: @Justinecolephotography.

Olivija Plekavičiūtė (Instagram @olivijastyle, Facebook – Olivija Style)

1. Trečius metus.

2. Įspūdį paliko Joshua Kane kolekcijos pristatymas. Nuostabaus šou metu pristatyta moteriška ir vyriška kolekcijos, įvairių spalvų ir kirpimų kostiumai, odiniai švarkai ir labai solidūs vyriški paltai. Vyravo daug raštų, pora aprangų priminė net sovietinių laikų aprangą, savo kvadratiniais raštais ir neutraliomis spalvomis, paltai ir kostiumai buvo derinami prie vintažinio stiliaus kepuraičių. Labai gražu! Kolekcija dvelkė klasika, prabanga ir buvo matyti, kad dizaineris apgalvojęs kiekvieną mažą detalę. Smagu matyti, kai dizaineriai įdeda širdį į savo kolekcijas. Gal tai ir nėra kažkieno skoniui, bet savo darbą dizaineris atliko kruopščiai ir kokybiškai. Man pačiai įstrigo moteriškas raudonas kostiumas, t.y. raudonas švarkas, kostiuminės kelnės ir liemenė po švarku su atvira širdies formos iškirpte! Atrodė labai išskirtinai, dar neturėjau laiko nulėkti pažiūrėti kaip atrodytų ant manęs, bet labai nekantrauju!

Vaida Rupšytė (Instagram @fashionbyvaida, Facebook – FashionbyVaida)

1. Daugiau nei 3 metai. Pasidairyti po LFW madas gali visi, tiesiog apsilankykite ten, kur vyksta renginiai ir galėsite sutikti daugybę mados mylėtojų bei pasigrožėti jų stiliumi. Norint patekti į madų šou, reikia užmegzti ryšius su PR kompanijomis, kurios dalina pakvietimus. Taipogi galima užpildyti anketą oficialiame Britų mados  tarybos puslapyje (www.britishfashioncouncil.co.uk).

2. Tiesą sakant, aš kiekvienais metais esu sužavėta, nes mada - tai mano aistra.

3. Nuliūdino, kad gerai žinomas dizaineris Jasper Garvida palieka mados pasaulį.

Fashion by Vaida pasidalino ir Londono Madų Savaitės gatvės stiliaus nuotraukomis:

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai