Kovo 29, 2018
Say cheese! Lietuviškas kietasis sūris Džiugas – didžiausių Anglijos prekybos centrų lentynose
DOVILĖ ILEVIČIŪTĖ
Žemaitijos Pieno Jungtinėje Karalystėje rinkos vadovė Violeta Drobnienė (dešinėje) su komanda.

Kietojo sūrio karaliumi Lietuvoje vadinamą „Džiugo“ sūrį pirkėjai nuo šiol ras ir Anglijos prekybos centruose. Sūrį gaminančios kompanijos Žemaitijos Pienas produktai jau kelis mėnesius vilioja Sainsbury’s, Budgens, Londis pirkėjus, o nuo kovo „Džiugo“ sūriu prekiauja ir prabangaus, pačiame Londono centre įsikūrusio Selfridges prekybos centro maisto skyrius.
 
„Selfridges įtikome tuo, kad „Džiugas“ išties yra unikalus, sūris gaminamas iš laisvai besigananančių karvių pieno, vasaros periodu nuo gegužės iki spalio mėnesio pabaigos. Kietas sūris „Džiugas“ be laktozės, be konservantų, tinkamas vegetarams. Taip pat, manau, sužavėjo išskirtinė sūrio branda. Selfridges prekiauja 48 mėnesių brandinimo sūriu. Tokio brandaus sūrio jie iki šiol lentynose neturėjo“, - Londonietei sakė Žemaitijos Pieno Jungtinėje Karalystėje rinkos vadovė Violeta Drobnienė.
 
Lietuvos ambasadoje Londone vykusioje „Džiugo“ sūrio degustacijoje svečiai turėjo progą paragauti 12, 18, 24, 36, 48 ir net 60 mėnesių brandintą sūrį. Kaip renginio metu pasakojo kompanijos atstovai, „Džiugas“ noksta tarp muzikos garsų, tiksliau - brandinamas patalpoje, kurioje tyliai skamba garsaus lietuvių kompozitoriaus M.K. Čiurlionio simfonijos ar kiti klasikiniai kūriniai. Dėl to jis įgauna ne tik unikalų skonį, bet ir... sielą.

Lietuvos ambasadoje Londone vykusioje „Džiugo“ sūrio degustacijoje svečiai turėjo progą paragauti 12, 18, 24, 36, 48 ir net 60 mėnesių brandintą sūrį.

Kietas sūris Džiugas - 100 % natūralus sūris. „Džiugo“ sudėtyje pagrindiniu smuiku griežia 4 komponentai: pienas, druska, raugas ir negyvūninės kilmės fermentai. Jame nėra jokių konservantų, dažiklių. Pagaminti 1 kg kietojo sūrio „Džiugas“ sunaudojama apie 12 litrų pieno, tad jame yra daugybė baltymų, mineralų, vitaminų. Atstovai tikina, jog dėl kalcio bei fosforo gausos, kramsnojant „Džiugo“ gabalėlius, burnoje susidaro rūgščių bei šarmų pusiausvyra (pH), apsauganti dantis nuo ėduonies - poveikis stipresnis nei kramtomosios gumos.

Vieno iš didžiausių JK prekybos centrų Sainsbury’s lentynose pirkėjai gali rasti tarkuoto lietuviško kietojo sūrio „Džiugas“, puskiečio fermentinio sūrio „Germanto“, „Pik-Nik“ plėšomas sūrio lazdeles ir glaistytus varškės sūrelius „Magija“. Glaistyti varškės sūreliai lietuviams pirkėjams senai nebe naujiena, tačiau JK gurmanai iki šiol tokio produkto neregėjo. „Net ir Sainsbury’s vadovai nustebo, kad varškės sūreliai iššluojami nuo lentynų. Tokios naujo ir anglams pirkėjams neįprasto produkto greitos sėkmės išties nesitikėjo nei jie, nei mes“, - džiaugiasi V.Drobnienė. Pasak jos, ir kitose JK parduotuvėse ji labiausiai norėtų matyti šiuos produktus – kietąjį „Džiugo“ sūrį, glaistytus varškės sūrelius, „Rambyno“ sūrio užkandžius, kurie rūkomi natūralaus lietuviško alksnio dūmu ir „Pik-Nik“ sūrio lazdeles. Pastarosios gaminamos iš šviežios mozzarellos ir, pasak Violetos, viena sūrio lazdelė atitinka stiklinę pieno. Visi šie produktai neturi konservantų, tirštiklių ar skonio stipriklių.
 
Praėjusią vasarą International Cheese Awards parodoje Anglijos Nantwich miestelyje, kurioje dalyvavo apie šešiasdešimt įvairiausių gamintojų iš įvairių pasaulio šalių, 48 mėnesius brandintas sūris „Džiugas“ gavo prestižinį aukščiausią La Fromage gildijos įvertinimą. Ši paroda Anglijoje vyksta kiekvienas metais ir yra žinoma visiems sūrio gamintojams ir mėgėjams.
 
„Netgi italai, kuriems sūris yra vienas iš nacionalinių produktų, labai vertina mūsų lietuvišką sūrį, - pasakoja Žemaitijos Pieno atstovė. – „Džiugas“ mėgstamas visame pasaulyje. Tai yra didžiulis komplimentas ir įrodymas, kad viskas įmanoma, jei produktas yra kokybiškas ir įdedama daug darbo“.

Lietuvos ambasadoje Londone vykusioje „Džiugo“ sūrio degustacijoje svečiai turėjo progą paragauti 12, 18, 24, 36, 48 ir net 60 mėnesių brandintą sūrį. Lietuvos ambasadoje Londone vykusioje „Džiugo“ sūrio degustacijoje svečiai turėjo progą paragauti 12, 18, 24, 36, 48 ir net 60 mėnesių brandintą sūrį.

„Džiugo“ sūrio lietuviams pristatyti nereikia. Jo produktai randami visuose Lietuvos prekybos centruose, o Telšiuose, Vilniuje ir pajūryje sūrio mėgėjai kviečiami į sūrio „Džiugas namus“ (Džiugas House), kur vyksta ir sūrio „Džiugas“ degustacijos.
 
Pasak Violetos, Lietuvoje „Džiugo“ sūris mėgstamas ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų. Kompanija nuolat dalyvauja įvairiose programose, su Žemaitijos Pieno gaminiais supažindina moksleivius, o Telšiuose įsikūrusios įmonės durys atviros darbuotojų vaikams: čia jie supažindinami su sūrio gamybos procesu. „Džiugo“ sūrio gaminiai labai vertingi savo sudėtimi, tad stengiamės, kad juos pamėgtų ir vaikai“, - teigia ji.

Lietuvos ambasadoje Londone vykusioje „Džiugo“ sūrio degustacijoje svečiai turėjo progą paragauti 12, 18, 24, 36, 48 ir net 60 mėnesių brandintą sūrį. Lietuvos ambasadoje Londone vykusioje „Džiugo“ sūrio degustacijoje svečiai turėjo progą paragauti 12, 18, 24, 36, 48 ir net 60 mėnesių brandintą sūrį.

 
Žemaitijos Pieno įmonė įsikūrusi Telšiuose. Savo gamybos istoriją skaičiuoja nuo 1924 metų. Puoselėjanti šimtametes pieno produktų gamybos tradicijas šiuo metu kompanija gali pasiūlyti daugiau nei 200 įvairių pieno produktų. Žemaitijos Pieno gaminami prekiniai ženklai: kietas sūris „Džiugas“, glaistyti varškės sūreliai „Magija“, plėšomos sūrio lazdelės „Pik Nik“, lydyto sūrio užkandžiai „Rambyno“, puskietis sūris „Germanto“ yra žinomi tarptautiniai brand'ai, kurių jau galima įsigyti ir JK.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai